Sivas Zara merkezli 3.7 büyüklüğünde korkutan deprem!

Günün son dakika depremi Sivas ili Zara ilçesinden geldi. Sivas Zara'da 3.7 şiddetinde korkutan deprem meydana geldi. Deprem korku ve paniğe neden olurken, başka hangi illerde hissedildi?

Sivas Zara merkezli 3.7 büyüklüğünde korkutan deprem!
Editör: Hakan A.
19 Ocak 2020 - 21:26
Son deprem haberi Sivas iline bağlı Zara ilçesinden geldi. Gün boyu Akdeniz ve çevresinde yaşanan depremler sonrası bu kez Sivas ili sallandı. 

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 19 Ocak 2020 - İstanbul


Sivas Zara'da akşam meydana gelen korkuttu. Sivas ilinde bu akşam saatlerinde bir deprem meydana geldi. İşte depreme dair son dakika bilgileri.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Sivas ili, Zara ilçesinde saat 20:35 sıralarında 3.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremin yerin yakşalık 8 kilometre kadar derinlikte olduğu kaydedildi.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre, saat 20:35 sıralarında merkez üssü Sivas iline bağlı Zara ilçesi olan 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. deprem yerin 12 kilometre derinlerinde olduğu katydedildi. 

Sivas ilinde meydana gelen deprem sonrası vatandaşlar kısa süreli korku ve panik yaşarken, deprem esnasında vatandaş hızla sokaklara çıktığı kaydedildi. Deprem çevre illerden de hissedildi.

19 Ocak 2020 Pazar günü yaşanan son depremler!

 
Deprem SaatiDepremin Merkez ÜssüDerinlikDeprem Büyüklüğü
05:52Yunanistan67.5 Km5.2
10:19Girit Adası açıkları / Akdeniz12.3 Km3.8
20:35Sivas / Zara8 Km3.7

* Son depremlere ilişkin veriler AFAD ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi'nden alınmıştır.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.


YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum