Smart Beyoğlu uygulaması ile tek tuşla cebinizde

Smart Beyoğlu uygulaması ile tek tuşla cebinizde

Beyoğlu Belediyesi olarak, ‘Smart Beyoğlu ‘ uygulamasını hayata geçirdiklerini söyleyen Ahmet Misbah Demircan, 'Türkiye’de ilk defa bir belediye sistemindeki tüm işlemleri tek platforma topladı' dedi.

25 Mayıs 2017 - 12:44

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,  ‘Nesnelerin İnternet’inden yola çıkılarak hazırlanan ‘Smart Beyoğlu’ hakkında Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı önemli bilgiler verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Mayıs 2017 - İstanbul
 
Yerli ve yabancı 60’ı aşkın konuşmacının yer aldığı konferansta 25’ten fazla oturumun gerçekleştirildi. “Şehirler İçin İnovasyon ve Değişim Zamanı” temasının ele alındığı konferansta; akıllı şehirler, şehir planlamadan enerjiye, tarımdan sağlığa, ulaşımdan sosyal inovasyona kadar çok yönlü olarak tartışıldı.

Geleceğin belediyecilik anlayışı innovasyona dayanıyor

2. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı programı çerçevesinde Kamu Teknoloji Platformu (KTP) Başkanı Erdem Akçil moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kamunun koyduğu kuralları innovasyon çağına uygun hale getirilmesinin önemine dair açıklamalarda bulundu. Demircan;  ‘ Türkiye’de çalışanların yaklaşık yüzde altmışı hizmet sektöründe yer alıyor.  Çağımızın gereklerini yerine getirmek ve insan hayatını kolaylaştırmak adına biz belediyecilere de büyük pay düşüyor.  Bir belediyenin gelecekte vatandaşlarına nasıl hizmet vereceğini kurgulaması gerekli.  Vatandaşların belediyelerden sadece imar alanında değil adalet, güvenlik,  ekonomi, eğitim ve sosyal hayat alanında da beklentileri mevcut.’ dedi.

Demircan; ‘Günümüzde önemli olan yetkili kurumları otomasyonlarla yönetebilmek. İnternet kullanımında insanlar yüzde 86 oranında cep telefonlarını tercih ediyorlar. Şayet, kamu alanında yapılan işlemler cebe inmezse başarı oranımız yüzde on beşlerde kalır. Buradan yola çıkarak, Beyoğlu Belediyesi olarak, ‘Smart Beyoğlu ‘ uygulamasını hayata geçirdik. Türkiye’de ilk defa bir belediye sistemindeki tüm işlemleri tek platforma topladı.  Smart Beyoğlu uygulaması ile Beyoğlu’ndaki otuz bin binada ve on dokuz bin işyerinde barkod uygulamasına geçtik.  Her bir işletmenin bir barkodu var ve aynı zamanda belediye tarafında zabıtanın da bir barkodu var.  Belediye zabıtası ellindeki barkodu okutup işlemi yerinde yapabiliyor. Aynı zamanda vatandaş ta  yine barkot okutarak temizlik, yeme içme belediye hizmetleri, konaklama ve diğer seçenekleri uygulama üzerinden tıklayarak daha hızlı ve kolay hizmet alıyor. TC. kimlik numarası ile girdiğiniz sistem ile belediye işlemlerini daha interaktif bir hale getiriyoruz.’ diye belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..