Söğüt altın madenleri Gübretaş Maden Yatırımlarına devredildi

Söğüt altın madeni rezervleriyle bir kez daha gündemde. Gübretaş'a ait altın madeni resmen Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.'ye devredildi.

Söğüt altın madenleri Gübretaş Maden Yatırımlarına devredildi
Editör: Hakan A.
25 Şubat 2021 - 07:40
Türkiye'de büyük sevince neden olan dev altın rezervlerinin çıkarılması için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Diğer taraftan resmi şirket devri alınan kararla gerçekleştirildi.Gübretaş tarafından işletilen Söğüt altın madeni, Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.'ye devredildi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 25 Şubat 2021 - İstanbul


Bilecik iline bağlı Söğüt ilçesinde keşfedilen altın madeni ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye için önemli altın rezervlerinin keşfi sonrasında çalışmaların hızlandığı madende şirket devri gerçekleştirildi.

Resmi açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapıldı.


KAP'a yapılan açıklamada, "Devir işlemi, bir defaya mahsus KDV hariç 36 milyon TL sabit ruhsat devir bedeli ve maden üretimi devam ettiği sürece yıllık bazda cirodan yüzde 3 oranında alınacak olan nispi ruhsat devir bedeli karşılığı olup, ilgili devir sözleşmesinin imzalanması konusunda idareye yetki verilmiştir. Bahsekonu yetki kapsamında bugün 'Maden Ruhsatı Devir Sözleşmesi' imzalanmıştır. Bağlı ortaklığımız Gübretaş Maden Yatırımları AŞ tarafından maden yatırımına yönelik teknik çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte olup, gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum