Son dakika: 2018 Ekim'de İnşaatta cirolar arttı

TÜİK tarafından az önce açıklanan sektörel ciro endeksi verilerine göre 2018 ekim ayında İnşaat sektöründe cirolarında yüzde 23,5 oranından bir artış yaşandı.

Son dakika: 2018 Ekim'de İnşaatta cirolar arttı
Editor: Hakan A.
17 Aralık 2018 - 11:15

İnşaat ve gayrimenkul sektörü için önemli veriler açıklanmaya devam ediyor. TÜİK tarafından her ay açıklanan sektörel ciro endeksi verileri bu sabah açıklanırken, inşaat sektöründe sevindirici haber geldi. İnşaat sektörü Ekim'de ciroları arttırdı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Aralık 2018 - İstanbul


2018 konut satışlarında yavaşlama yılı olarak 2019'un son günlerine girerken, Ekim ayında İnşaat sektörüne yönelik kıpırdanma istatistiklere yansımış durumda. TÜİK tarafından açıklanan en son ciro endeksi verilerine göre İnşaat sektöründe Ekim ayında artış yaşandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2018 yılı Sektörel Ciro Endeksi verileri kapsamında Ekim ayına dair en son veriler paylaşıldı. Bu çerçevede merakla beklenen inşaat sektörü cirolarında 2018 Ekim ayında artış gözlemdi.

Konuyla ilgili TÜİK verilerine göre, İnşaat sektöründe ciro %23,5 arttı!

TÜİK'in hazırladığı ciro endeksinde inşaat sektöründe, Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2018 yılı Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %23,5 artış yaşandı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre %4,9 oranında artış kaydedildi.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.