Son Dakika: 32 Bin sağlık personeli alımı için şartlar belli oldu!

Bakan Koca tarafından duyurulan 32 bin sağlık personeli işe alım süreci resmen başladı. Peki Sağlık Personeli alımında şartlar neler?

Son Dakika: 32 Bin sağlık personeli alımı için şartlar belli oldu!
Editör: Hakan A.
25 Mart 2020 - 15:55
Türkiye genelinde hızla devam eden koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni sağlık personeli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ilk olarak Bakan Koca tarafından duyurulan 32 Bin sağlık personeli işe alımı için tüm şart ve koşullar açıklandı. Peki sağlık personeli işe alımında aranan şartlar neler, kimler başvuru yapabilecekler?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 25 Mart 2020 - İstanbul


Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen 32 bin sağlık personeli alımı için beklenen süreç başladı. 32 Bin personel alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, şartları ve aranan nitelikleri açıkladı. 

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart- 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular, 26 Mart- 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Son Dakika: 32 Bin sağlık personeli alımı için şartlar belli oldu!


YORUMLAR

  • 0 Yorum