Son Dakika: Ankara Polatlı'da kum fırtınası! İlk defa böyle görüntülendi...

Başkent Ankara'da Polatlı ilçesinde yaşanan kum fırtınası kameralara böyle yansıdı. Başkentliler ilk defa böyle bir şeyle karşılaştı.

Son Dakika: Ankara Polatlı'da kum fırtınası! İlk defa böyle görüntülendi...
Editör: Hakan A.
12 Eylül 2020 - 16:25 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 17:04
Başkent Ankara'da Kuzey ve Güney kesimlerinde hava şartları nedeniyle enteresan olaylar yaşanıyor. Ankara Polatlı'da yaşanan kum fırtınası kameralara böyle yansıdı.Ankara'da meydana gelen hava olayı kum fırtınası nedeniyle vatandaş şaşkın.

Ankara'da Polatlı ilçesinde izleyenleri dehşete düşüren görüntüler haber merkezimize ulaştı. Görüntülerde bu kadar yoğun bir kum fırtınası hadisesi ilk kez görüntüleniyor. Ankara'da bir anda ortaya çıkan kum fırtınası korkuttu.

Türkiye'de son yıllarda meydana gelen hava olaylarına bir yeni,si eklendi. Başkent Ankara'da bugün yaşanan kum fırtınası korkuttu. Çöl ülkelerinde Orta Doğu'nun pek çok ülkesinde meydana gelen doğa olayı olan kum fırtınası bu kez Türkiye'de başkent Ankara'da görüldü. Sağanak yağış beklenen bölgede çamur şeklinde bir yağış bekleniyor.

KUM FIRTINASI GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Polatlı ilçesi böyle bir hava olayı hadisesi görmedi!

Başkent Ankara'nın önemli ilçelerinden biri olan Polatlı'da bugün içerisinde bir anda kum fırtınası görüntüleriyle gündeme bomba gibi düştü. Bu hava hadisesi ile ilgili olarak meteoroloji'den akşam saatlerinde Polatlı, Ayaş, Beypazarı ilçelerinde sağanak yağış uyarısı beklenirken, kum fırtınasının bir tehlike arz etmediği kaydedildi. Diğer taraftan saanak yağışının çamur şeklinde olabileceği gelen son dakika haberleri arasında.

Ankara Valisi açıkladı: 6 yaralı var

Ankara Valisi Vasif Şahin, 'Polatlı ve çevresinde meydana gelen kum fırtınası nedeniyle havada uçan parçalardan dolayı 6 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgede hasar tespit çalışmaları başlatılmıştır.' dedi.

Kum fırtınası meydana gelen Polatlı ve diğer ilçelerde bir süre sonra fırtınanın biteceği öngörülüyor.

İşte Polatlı'da yaşanan kum fırtınası videosu


 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum