Son Dakika: Atıl Hazine arazileri tarıma açılıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı, atıl durumda bulunan hazine arazilerinin tarıma kazandırılması için proje başlattığını duyurdu.

Son Dakika: Atıl Hazine arazileri tarıma açılıyor!
Editör: Hakan A.
10 Nisan 2020 - 11:13
Tarım ve Orman Bakanlığı, hazine arazilerinin değerlendirilmesi kapsamında düğmeye bastı! Türkiye genelinde milyonlarca metrekare büyüklüğünde atıl durumda olan hazine arazileri için flaş karar alındı. Tüm atıl durumdaki hazine arazilerinin değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, hazine arazilerinin değerlendirilmesi amacıyla çalışma başlattı. Türkiye'nin atıl durumda bulunan hazine arazileri için örnek bir çalışmanın startı verildi. 9 Milyon metrekare büyüklüğünde olduğu belirtilen hazine arazileri böylece tarıma kazandırılmış olacak.

Tarım Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre ilk etapta hazineye ait 9 milyon metrekare alanda ekim yapılacak. Bakanlık açıklamasında, 'Örnek ekimler için çiftçilerimizin kullanımına açıyoruz.' ifadesini kullandı...

Bakanlık Hazine arazileri üzerinde Hububat, baklagiller, yağlı tohumlar ve yem bitkileri gibi ürünlerin ekilmesinin önüne açarak çiftçiye destek sağlayacak. Diğer taraftan 21 ilde yine pilot uygulama olarak başlatılan 'Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi-Yazlık Ekiliş Programı', atıl hazine arazilerinin kullanımıyla daha da ileriye taşınacak.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum