Son Dakika: Bakan Elvan'dan flaş piyasa açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, piyasalarda yaşanan son gelişmeler ile alakalı flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsiyoruz. Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejimine kararlılıkla devam edilecek" dedi.

Son Dakika: Bakan Elvan'dan flaş piyasa açıklaması
Editör: Hakan A.
22 Mart 2021 - 08:50
Altın, Dolar ve piyasalarda yaşanan son gelişmeler sonrasında Haizne ve Maliye Bakanı Elvan'dan flaş ekonomi açıklaması geldi. Dolar kuru ve Altın fiyatları sert yükselirken, Bakan Elvan piyasaları rahatlatacak açıklamada bulundu. Elvan açıklamasında, "Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak" dedi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 22 Mart 2021 - İstanbul


Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması, piyasada yaşanan son dakika hareketlilik sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı ilk resmi açıklamasını yaptı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan son dakika ekonomi açıklaması geldi.

Asya Piyasaları'nda başlayan hareketlilik, serbest piyada gelen ilk fiyatlamalar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti. İlk mesajını yayımlayan Bakan Elvan'dan önemli açıklamalar geldi. Piyasalarda endişeli bekleyiş sürerken, kur hareketliliği sonrasında Bakan Elvan'dan ilk açıklama geldi.


Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, açıklamasında, "Uyguladığımız enflasyonda düşüşü önceliklendiren makro politika çerçevesi enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürecek. 

 Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz. Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsiyoruz. Makroekonomik istikrarın ön koşulları fiyat istikrarı ve finansal istikrardır. Serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejimine kararlılıkla devam edilecek. Reform paketimizde yer alan eylemler, yapısal temellerimizi daha da güçlendirecek, olası şoklara karşı direncimizi artıracaktır."
ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum