Son dakika: Bakan Zeybekçi’den ’Hollanda’ya ekonomik...

Son dakika: Bakan Zeybekçi'den 'Hollanda'ya ekonomik yaptırım' açıklaması

Hollanda-Türkiye arasında tırmanan gerilimde son dakika açıklaması Bakan Zeybekçi'den geldi. Türkiye'de iş yapan Hollanda firmalarının endişelerine son veren açıklamada, 'Hollanda'ya ekonomik yaptırım söz konusu değil' dedi.

12 Mart 2017 - 14:43

Holanda tarafından Türk Bakanlara yönelik yapılan faşist, ırkçı uygulamalar sonra tepkiler dinmiyor. Türk Bakanlara yapılan tarihte eşi benzeri görülmemiş tavır karşısında harekete geçen Türkiye, misliyle karşılık verecek. BU karşılıklar arasında ekonomik yaptırımlar sözkonusu mu sorusunun yanıtı Bakan Zeybekçi tarafından cevaplandı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci tarafından yapılan son dakika açıklamasında, "Hollanda'ya ekonomik yaptırım söz konusu değil" dedi.

Konuya ilişkin Denizli'de açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Hollanda'da yaşanan diplomatik skandalın ardından bu ülkeye ekonomik yaptırım uygulanması konusunda, "Şu anda o noktada değiliz, öyle bir şey söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan Fransa'da Bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan son dakika açıklaması geldi.

Bakan Çavuşoğlu açıklamasında; "Uçağının iniş izninin iptal edilmesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın bulunduğu aracın durdurulmasına ilişkin, "Kesinlikle adım atacağız, fazlasıyla atacağız. Daha sonra da Hollanda özür dileyecek Türkiye'den. Hollanda özür dilemediği sürece de biz bu adımları atmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..