Reklamı Geç
Son dakika Bakanlık’dan İstanbul’daki elektrik kesintileri...

Son dakika Bakanlık'dan İstanbul'daki elektrik kesintileri açıklaması

İstanbul'da ki elektrik kesintisi! İstanbul'da süren elektrik kesintisine ilişkin Enerji Bakanlığı tarafından son dakika açıklamasında kesintinin nedeni ve ortaya atılan iddialara cevap verildi. İşte İstanbul'daki elektrik kesintisinin nedeni.

30 Aralık 2016 - 22:31 - Güncelleme: 30 Aralık 2016 - 22:32

İstanbul genelinde bazı ilçelerde kısmi elektrik kesintileri devam ederken, konuya ilişkin son dakika resmi açıklama Bakanlık tarafından yapıldı. İstanbul elektrik kesintisi sorununa açıklık getirilen açıklamada ortaya atılan iddialar yalandı.

İstanbul'da pek çok semtte elektrik kesintisi yaşandığı ifade edilirken, kesintilerin şehrin tamamında olmadığı belli yerlerde, belli hatlar üzerinde olduğu vurgulanan açıklamada, planlı kesintilerinde iptal edildiği bildirildi.

Konuya ilişkin Enerji bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İstanbul'da meydana gelen elektrik kesintilerine ilişkin ayrıntılar paylaşıldı. Açıklamada, "Marmara Bölgesi'nin kuzeyinde yaşanan yoğun kara yağışı ve fırtınanın, Anadolu'dan gelen ve İstanbul'u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik, çalışmalar tüm hızı ile devam etmektedir. Yedi hattın tamamında Sakarya sınırları içerisinde meydana gelen tüm kopma ve arıza noktaları tespit edilmiş olup, 11 farklı ekiple bu noktalarda çalışmalar sürdürülmektedir. Kesintiler İstanbul'un genelini etkilememekte, belli bölgelerde kısmi olarak sürmektedir. Kısa sürede İstanbul'un tamamına elektrik verilmesi sağlanacaktır. Çalışmalar yoğun kar yağışı, fırtına ve sise rağmen ara verilmeden gerçekleştirilmektedir. Kesintilerin, elektriğin yetersizliğinden dolayı olduğu yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

BEDAŞ çok sayıda ilçede planlı kesintilerini iptal ettiğini duyurdu.

BEDAŞ tarafından elektrik kesintisine ilişkin açıklamasında; Boğaziçi Elektrik A.Ş. BEDAŞ tarafından  30, 31 Aralık ve 1 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan planlı elektrik kesintilerin iptal edildiğinin altı çizilirken,  Çatalca, Sarıyer, Güngören, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Esenyurt, Sarıyer ve Beylikdüzü'ndeki bazı mahallelerde elektrik kesintisi olacağı vurgulanmıştı. BU kesintilerin ertelendiği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..