Son Dakika: Berber, Kuaför ve Güzellik Merkezleri Kapatıldı!

Koronavirüs salgını kapsamında fiziksel temasın olduğu berber ve kuaförler geçici süreyle bugün kapatıldı!

Son Dakika: Berber, Kuaför ve Güzellik Merkezleri Kapatıldı!
Editör: Hakan A.
21 Mart 2020 - 14:54
Koronavirüs yasaklarına her geçen dakika bir yenisi ekleniyor! Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında önlem üzerine önlemler alınmaya devam ediyor. Son olarak berber, kuaför ve güzellik merkezleri kapatıldı! 81 il valiliğine genelge yollandı!

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 21 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye koronavirüs ile mücadelesini aldığı önlemleri arttırarak devame derken, mekanlara yönelik yasaklama ve kapatmalar devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik merkezleri için kapatılması yönünde karar aldı! Türkiye'nin 81 iline güzellik merkezleri başta olmak üzere, berberler ve kuaförler için geçici kapatılmasına ilişkin genelge gönderildi.

Gün içerisinde koronavirüs ile mücadele çerçevesinde pek çok önlemler alınırken, son dakika kapatma kararı İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. Yurt genelinde bugün itibariyle geçerli olacak geçici kapatma işlemi akşam saat 18:00 itibariyle başlayacak. Ülkede faaliyet gösteren berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri geçi,ci olarak kapatılmış olacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede; 'Koronavirüs tedbirleri kapsamında; berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak. ' denildi.

Asker uğurlamaları yasaklandı!

Diğer taraftan bakanlık resmi twitter hesabından asker uğurlamalarına ilişkin bir açıklama da yapıldı. Söz konusu açıklamada, 'VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

Koronavirüsün ülkemizde yayılmasını engellemek için uygulanan kurallardan SOSYAL MESAFE kuralını ASKER UĞURLAMALARI’nda da uygulamalıyız.

Bu konuda hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz.'
denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum