Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 'Sokağa çıkma yasağı iptal!

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edildiğini açıkladı!

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 'Sokağa çıkma yasağı iptal!
Editör: Hakan A.
05 Haziran 2020 - 11:59
5 Haziran Cuma gecesi saat 24:00'da başlayacak ve Pazar gecesine kadar sürmesi kararlaştırılan sokağa çıka kısıtlaması iptal edildi. Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. 15 Büyükşehir için başlatılacak olan sokağa çıkma yasağı iptal edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağına ilişkin twitter hesabından yaptığı paylaşımda, '15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.' dedi. 

Başkan Erdoğan açıklamasında, 'Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.'
ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum