Son Dakika Cumhurbaşkanı kararı: Tüm İcra ve İflas Takip İşlemleri Durduruldu!

Türkiye'de olağanüstü koronavirüs önlemlerine bir kararname daha eklendi. Cumhurbaşkanı kararı ile ülke genelinde tüm icra ve iflas takip işlemleri Nisan ayı sonuna kadar durduruldu!

Son Dakika Cumhurbaşkanı kararı: Tüm İcra ve İflas Takip İşlemleri Durduruldu!
Editör: Hakan A.
21 Mart 2020 - 23:09
Günün son dakika gelişmesi Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ülke genelinde tüm icra ve iflas takip işlemleri durduruldu. Konuyla alakalı karar Resmi Gazete'de ilan edildi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 21 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde gün boyunca pek çok bakanlık 81 ile genelgeler yollayarak son dakika önlemleri uygulamaya geçirirken, günün en son gelişmesi ise Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karar oldu. Karar kapsamında Türkiye'de tüm icra ve iflas işlemleri Nisan ayı sonuna kadar durduruldu.

Konuyla ilgili Resmi Gazete için hazırlanan Cumhurbaşkanlığı kararı kapsamında, Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 salgın hastalığının Ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında; işbu kararın yayımı tarihinden 30/04/2020 tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri ile bu takiplere ilişkin sürelerin durdurulmasına ve bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve iflas edilmemesine karar verilmiştir. 

Son Dakika Cumhurbaşkanı kararı: Tüm İcra ve İflas Takip İşlemleri Durduruldu!

YORUMLAR

  • 0 Yorum