Son Dakika: Denizli'de Pamukkale merkezli art arda korkutan 3 büyük deprem

Denizli ve Pamukkale sabaha kadar sallandı! Denizli'de Pamukkale merkezli peş peşe meydana gelen 3 deprem bölgede büyük korku ve paniğe neden oldu.

Son Dakika: Denizli'de Pamukkale merkezli art arda korkutan 3 büyük deprem
Editör: Hakan A.
08 Ocak 2021 - 09:04
Günün son dakika deprem haberi Ege Bölgesi'nden Denizli ilinden geldi. Denizli iline bağlı Pamukkale ilçesi merkezli depremler korku ve paniğe neden oldu. Sabaha kadar süren depremler Denizli ve Ege Bölgesi'nin pek çok noktasında hissedildi. İşte sabaha kadar çok sayıda deprem meydana gelen Denizli depremi ile alakalı son dakika verileri.

Emlak Pencerem - Deprem Haberleri  - 8 Ocak 2021 - İstanbul


Türkiye'nin deprem kuşağında yer alan bölgelerinde sismik hareketlilik 2021 ile birlikte sürüyor. En son yaşanan depremler korkutan gelişmeler ve diğer ayrıntılar Ege Bölgesi'nden gelen deprem haberiylke birlikte gözleri o bölgeye çevirdi.

Ege Bölgesi sabah saatlerinde peş peşe depremlerle sallandı. Denizli ili ve Pamukkale bölgesi 3 büyük depremle sallandı.


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan son depremlere ilişkin verilere göre ilk deprem saat 03:21 sıralarında 3.5, saat 03:46'da 3.6, 04:33'te ise 3.7 olarak ölçümlenen depremlerin kaydedildiği bildirildi.

afad denizli deprem

EN BÜYÜĞÜ 4.2 OLAN 3 BÜYÜK DEPREM

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre, sabaha karşı saat 03:21 sıralarında merkez üssü Denizli iline bağlı Pamukkale olan 3.7 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Bu deprem sonrasında saat 03:46'da ise 3.8, 04:33'te ise 4.2 büyüklüğünde depremler meydana geldiği bildirildi. Bölge sabahın ilk ışıklarına kadar çeşitli büyüklüklerde depremlerle sallandığı gelen haberler arasında.

kandilli denizli deprem

YORUMLAR

  • 0 Yorum