Son dakika deprem haberi: İstanbul'da 4 büyüklüğünde deprem!!!

İstanbul'da deprem mi oldu? Depremin merkez üssü ve kaç büyüklüğünde olduğuna ilişkin ilk bilgiler emlak pencerem'de. İstanbul'da akşam saat 19:52 sıralarında kısa süreli bir deprem meydana geldi. Son dakika deprem haberi İstanbul'da deprem oldu. İşte İstanbul depremi ve son dakika ayrıntıları...

Son dakika deprem haberi: İstanbul'da 4 büyüklüğünde deprem!!!
Editör: Hakan A.
10 Ekim 2019 - 19:58 - Güncelleme: 10 Ekim 2019 - 21:39

stanbul'da deprem mi oldu? Geçtiğimiz hafta yaşanan İstanbul depremi sonrasında bu akşam saatlerinde bir deprem daha meydana geldi. İstanbul'da akşam saatlerinde hissedilen deprem korkuya neden oldu.. İşte son dakika İstanbul'da yaşanan depreme ilişkin ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 10 Ekim 2019 - İstanbul


Yalova merkezli art arda yaşanan depremler korkuttu. Gün içerisinde Denizli'de yaşanan deprem sonrası bu kez İstanbul'da yaşanan son dakika deprem haberi sonrasında vatandaş panikledi.Kandilli tarafından 4.1 büyüklüğünde ölçümlenen Yalova merkezli depremden 13 dakika sonra ise 3.3 şiddetinde artçı bir şok daha kaydedildi. Art arda meydana gelen depremlere 20:09'da 3.4 büyüklüğünde başka bir artçı şok daha eklendi.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından son dakika depreme ilişkin açıklanan verilere göre merkez üssü Marmara denizi olan depremin büyüklüğü 4.0 olarak ölçümlendi.Konuyla alakalı AFAD'ın resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibariyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. 
 Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

 
yalova deprem

Kandilli 4.1 dedi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan son dakika deprem verilerine göre saat 19:52 sıralarında merkez üssü Marmara Denizi Açıklarında Yalova olarak açıklanırken, depremin büyüklüğü ise 4.1 olarak açıklandı.


Bu deprem sonrasında saat 20:04 sıralarında 3.3 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldiği kaydedildi.

20:09'da ise 3.9 büyüklüğünde başka bir artçı daha yaşandı.

Deprem İstanbul'da özellikle Anadolu yakasında pek çok ilçede hissedildiği gelen son dakika bilgileri arasında.

yalova deprem

YORUMLAR

  • 6 Yorum