Son dakika haberi: AP kritik oylamasında skandal Türkiye kararı...

Son dakika haberi: AP kritik oylamasında skandal Türkiye kararı "Müzakereler Donduruldu"

AP, Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki müzakerelerinin geçici olarak dondurulması teklifine ilişkin onaylamayı 37 oya karşı, 479 oyla kabul ederken, Bakan Çelik ilk açıklamasını yaptı, " Avrupa, teröre karşı Türkiye'nin yanında olmak yerine basiretsiz bir tutum ortaya koyuyor" dedi.

24 Kasım 2016 - 14:39

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye için nihai kararını verdi. Yapılan oylama sonucunda Türkiye'nin Avrupa Birliği ile müzakeleri donduruldu. Karar 37 oya karşı, 479 oyla kabul edilirken, 107 parlamenter ise oylamada çekimser kaldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul

Avrupa Birliği ile Türkiye arasında süregelen müzakerelere AP'den çelme! 50 yıldan fazla bir süredir Avrupa Kapılarında bekletilen Türkiye, teröre kucak açan Avrupa Birliği'nin Parlementosu'nda yapılan oylama sonucunda müzakerelerin dondurulması yönünde skandal bir karara imza attı.

Yıllardı yapılan gelişmeleri görmezden gelen, Türkiye'nin terör tavrına sevici olarak katkı sağlayan iki yüzlü Avrupa bir kez daha skandal karar verdi ve Türkiye ile alakalı müzakerelerin dondurulması kararına imza attı. Türkiye'nin, müslüman bir ülkenin Avrupa Birliği'ne alınmayacağının bariz Haçlı zihniyet oluşumun ortaya çıkmasını yapılan oylama ile karar verildi. Son yıllarda her türlü Türkiye karşıtı olaylara imza atan, teröristlere her ortamda kucak açan bir Acrupa, Şahangay eşlisi'nin dün aldığı karara paralel hamle olarak bugün yapılan oylama ile müzakereleri sonlandırdı.

Türkiye'den konuya ilişkin ilk resmi açıklama AB Bakanı, Başmüzakereci Ömer Çelik tarafından yapılırken, Çelik açıklamasında, "AP'nin müzakereleri geçici olarak durduralım kararını değerlendireceğiz. Avrupa, teröre karşı Türkiye'nin yanında olmak yerine basiretsiz bir tutum ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..