Reklamı Geç
Son dakika haberi: HSYK çok sayıda ismi meslekten ihraç etti

Son dakika haberi: HSYK çok sayıda ismi meslekten ihraç etti

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 15 Kasım tarihli Genel Kurul toplantısı ile toplamda 203 isimden hakim ve savcılar hakkında meslekten ihraç karartı aldı. İhraç edilenlerin isim listesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

17 Kasım 2016 - 07:24

HSYK'da yeni meslekten ihraçlar yaşandı. 15 Kasım tarihli Genel Kurul kapsamında görüşülen meselede toplamda 203 kişi için meslekten ihraç kararı verildiği kaydedildi. HSYK ihraçları ve isim listesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Kasım 2016 - İstanbul

Yürütülmekte olan soruşturmalar sonuçlanırken, 203 isim hakkında savcı ve hakimlerin meslekten ihraç edilmesi kararlaştırıldı. 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 15 Kasım'da gerçekleştirdiği Genel Kurul toplantısı kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantısı bulundukları tespit edilen, FETÖ'cü oldukları belirlenen toplamda 203 hakim ve cumhuriyet savcısının meslekten ihraç edilmesi hakkında karar aldı. HSYK meslekten ihraçlara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İsim isim meslekten ihraç edilen hakim ve savcıların tam listesi haberimizde.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ve öncesinde yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında çok sayıda isim hakimlik ve savcılık mesleklerinden açığa alınmış ve haklarındaki süren soruşturmalarla terör örgütü bağlantıları tespit edilerek, HSYK toplantısında meslekten ihraç edilmelerine karar verilmiştir. Karar kapsamında ihraç edilen  hakim ve savcı sayısı ise 203 olarak açıklandı.

HSYK KARARI VE İHRAÇ EDİLEN HAKİM VE SAVCILARIN İSİM İSİM LİSTESİ İÇİN BURAYA BAKINIZ.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..