Reklamı Geç
Son dakika haberi: İçki ve sigaraya flaş ÖTV zammı

Son dakika haberi: İçki ve sigaraya flaş ÖTV zammı

Milyonlarca tiryakisi bulunan içki ve sigaraya ÖTV zammı geldi! İşte ÖTV oranları artan sigara ve içkiler.

01 Aralık 2016 - 08:09

Ekonomide istikrar için ÖTV oranlarına yapılan zamlara bir yenisi daha eklenirken, özel tüketim vergisi olarak bilinen ÖTV bu kez içki ve sigara içenleri vurdu. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 01 Aralık 2016 - İstanbul

Alkol ve sigara 2017'de cepleri yakacak. Zira ÖTV oranları yüzde 10 ila 27.5 oranında arttırılan alkol ve sigarada yeni fiyatlar geliyor. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı, işte haberin ayrıntıları.

Sigara ve alkole veda etmek için iyi bir sebep olarak bazıları düşünebilir, ama içenlerin sayıları azımsanmayacak kadar çok. Özel Tüketim Vergilerine yapılan zamlara (ÖTV zoranları arttırılan ürünler) sigaralara ve içkilere son dakika zam haberi geldi.

Günün son dakika ÖTV zammı haberi içki ve sigara markalarına geldi. Alkollü içki ve sigarada ÖTV yüzde 10 ile yüzde 27.5 oranında arttırıldığı gelen haberler arasında.

Maliye Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu kararı kapsamında, bazı malların Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarlarınınyeniden belirlenmesine karar verildi. Karar Resmi Gazete'nin 1 Aralık 2016 sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

İşte ÖTV zammı getirilen o ürünler

TÜM LİSTE İÇİN BURAYA BAKINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..