Son dakika haberi; İstanbul bu akşam ki sağanak yağmur ile adeta...

Son dakika haberi; İstanbul bu akşam ki sağanak yağmur ile adeta kıyameti yaşadı

İstanbul'da az önce kaydedilen sağanak yağış daha önce hiç görülmemiş biçimde yağdı. Son dakika İstanbul'da etkisini gösteren ve şiddetli rüzgarla birlikte yağan sağanak yağmur hayatı 10 dakikada felç etmeye yetti. Vatandaş İstanbul'da korku ve panikle kaçışmaya başladı. İşte haberin ayrıntıları.

27 Temmuz 2017 - 18:58 - Güncelleme: 27 Temmuz 2017 - 19:06

Bu akşam saatlerinde İstanbul dehşeti bir başka deyişle kıyameti yaşadı! Saat 18:30 'da başlayan sağanak yağmur hayatı felç etti, göz gözü görmedi...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 27 Temmuz 2017 - İstanbul

Gün içerisinde meteoroloji yetkilileri şiddetli rüzgar ve sağanak ile alakalı uyarılarda bulunmuştu. Geçtiği yerlerde su ve sel baskınlarına neden olan yağış İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında pek çok noktada etkili oldu. Vatandaş aniden esen kuvvetli rüzgarla birlikte zaman zaman yağan doludan hızla kapalı alanlara kaçmaya başladı. Bu esada büyük korku ve panik yaşandığı gözlendi. Pek çok yerden sel ve su baskınları haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul'da pek çok yerde elektrikler de kesilmiş durumda. 

İstanbul'da son yılların en şiddetli sağanak yağmurunu aldı. Hava karardı, göz gözü görmedi... Bir taraftan dolu bir taraftan rüzgar ile yağan yağmur korku ve paniğe neden oldu. Aniden başlayan sağanak yağış 5 dakikada hayatı felç etmeye yetti. 

İşte Ümraniye'de son dakika yağmur anından görüntüler... Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir, Kartal, Çekmeköy ve diğer pek çok ilçede sağanak yağmur sonrası son durum.... Avrupa yakasında, Sefaköy, Bakırköy, Esenyurt, Silivri, Halkalı, Başakşehir, Beşiktaş, Sarıyer, İkitelli gib bölgelerde korku dolu dakikalar yaşandı.

İstanbul'da bu akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak geçtiğimiz günlerde yaşanan yağışla benzer bir yağış. Yaklaşık 10-15 dakika kadar devam eden yağış adeta hayatı felç etti. Gelen son dakika haberlere göre hava, deniz kara ulaşımda sıkıntılara neden olduğu bildirildi.

Diğer taraftan cep telefonları ve Tv yayınlarında kesintiler meydana geldi. Ce telefonlarının kesintiye uğraması ise büyük şaşkınlığa neden oldu. Afet durumunda bir kez daha telefonların erişim dışı kalması tepkilere de neden oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..