Reklamı Geç
Son dakika haberi: İstanbul’da Gayrimenkul alırken kazanılır

Son dakika haberi: İstanbul'da Gayrimenkul alırken kazanılır

İstanbul'da devam eden CNR Emlak Fuarı'nda alırken kazandıran kampanya Büyükyalı İstanbul ile yatırımcılarına alternatif ödeme seçenekleriyle sunuluyor.

18 Kasım 2016 - 14:54

Devam eden CNR Emlak Fuarı'na katılan dev projelerden biri olan Büyükyalı İstanbul projesinde kampanyalı fırsatlar fuar boyunca yatırımcısına sunulacak. Ev sahibi olmak isteyenlere Büyükyalı'da yıl sonuna kadar uzatılan kampanya ile ayrıcalıklı ödeme planları sağlanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Kasım 2016 - İstanbul

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat ortaklığında İstanbul Kazlıçeşme sahilinde Emlak Konut GYO güvencesiyle inşaa edilen Büyükyalı İstanbul projesi CNR Emlak Fuarı 2016 (Emlak Yatırım Projeleri ve Finansman Fuarı)nda yerli ve yabancı  yatırımcısına sunuldu.

Kapılarını Pazar gününe kadar açık tutacak CNR Emlak Fuarı'na katılan Büyükyalı İstanbul projesine yabancı yatırımcıdan ilgi büyük. Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen emlak fuarı hakkında değerlendirmelerde bulunan Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, “Sektörün önemli buluşmalarından biri olan CNR Emlak Fuarı’nda, Büyükyalı projemizle yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Fuardaki standımıza gelen ziyaretçilere projemizin dijital maketi üzerinden ayrınıtılı bilgi verecek, sanal gerçeklik gözlüğüyle Büyükyalı sokaklarında dolaşma imkanı sunacağız. Ayrıca Büyükyalı’nın büyük mimari maketini görmek ve sunduğumuz ‘iyi yaşam’ı deneyimlemek isteyen misafirlerimiz için, fuar alanının yakınında yer alan satış ofsimize, gün boyu özel servisler ile ulaşım sağlayacağız.” dedi.

Büyükyalı İstanbul projesinde başlatılan kampanya fırsatı, sınırlı sayıdaki konutlar için yıl sonuna kadar devam edecek...

İstanbul'da yatırım yapmak isteyenler için,2016 sonuna kadar devam edilecek Emlak Konut kampanyası hakkında detayları anlatan Keresteci açıklamasında, “Büyükyalı’daki sınırlı sayıda konutun dahil edildiği ve yıl sonuna kadar devam edecek Emlak Konut kampanyası kapsamında, banka kredisi ve kefile ihtiyaç duyulmadan yüzde 10 peşinat, aylık 0.70 faizle 120 ay taksit veya 0.42 faizle 60 ay taksit seçenekleriyle, kârlı bir yatırım fırsatı sunuyoruz. Emlak Konut ve GYODER’in kampanyaları sektöre büyük bir hareketlilik getirdi. Büyükyalı olarak Eylül ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz  85 milyon 890 bin TL’lik satışla, Emlak Konut GYO'nun her ay açıkladığı satış dağılım tablosunun birinci sırasında yer aldık. Bununla birlikte konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi, konut kredilerinde son çeyrekte yaşanan 3 milyar TL’lik artış, talepteki canlılığın en somut göstergesi. Sektörü canlandırmak için atılan adımların etkilerinin önümüzdeki dönemde de devam edeceğine inanıyor, ülkemize ve sektörün  potansiyeline güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Keresteci, “CNR Emlak Fuar’ı yatırımcılara, farklı projeleri bir arada görme ve sunulan fırsatları değerlendirme imkânı sunuyor. Şehrin tam merkezinde, İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem ulaşım akslarının kesişeceği Kazlıçeşme’de yer alan Büyükyalı, geleceği gören yatırımcılar için yüksek değer artışı potansiyeli vaat ediyor. Bunu en net şekilde, Aralık sonunda hizmete girmesi beklenen Avrasya Tüneli’nin bölgede yarattığı değer artışında görebiliyoruz. Tünel çevresindeki kira fiyatları son bir yılda %25, satış fiyatları da %41 artış gösterdi.” diye konuştu.

Kasım ayının sonunda örnek daieler hazır olacak

Büyükyalı’nın örnek dairelerinin Kasım sonunda hazır olacağını belirten Keresteci, “Büyükyalı İstanbul projesinin, ‘iyi yaşam’ yaklaşımını odağına alan ve lüks kavramını yeniden tanımlayan örnek dairelerinin tasarımında, lüks konut ve otel tecrübesi olan ünlü iç mimarlarla çalıştık. İyi yaşamın tüm unsurlarını sunan, kaliteli, fonksiyonel ve verimli mekânlar yaratmak için uğraştık. Örnek dairemizin beğeniyle karşılanacağına ve vaat ettiğimiz iyi ve kaliteli yaşamı yansıtacağına eminiz.” dedi.

Gayrimenkul alırken kazanılır

“Tüketicilerin satın almayı düşündükleri evle ilgili doğru bilgilendirilmelerine, gerçekten neye para ödediklerini bilmelerine çok önem veriyoruz.” diyen Keresteci, “Gayrimenkul alırken kazanılır düşüncesinden hareketle, konut sahibi olmak isteyenler için önemli bir rehber niteliğini taşıyan ‘Ev Alma Kılavuzu’nu hazırladık. Kılavuzda, yatırım yapılacak konutun lokasyonundan çevresindeki ulaşım olanaklarına, sunduğu değer artışı potansiyelinden sosyal yaşam unsurlarına kadar birçok önemli konuya dikkat çekiyoruz. Ev alırken insanların kafasını karıştıran ve doğru kıyaslama yapılmadığında zarar etmelerine sebep olabilen brüt-net metrekare farkına da yer veriyoruz. Kılavuzun, yatırım yapmayı düşünen herkese fayda sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

‘İstanbul’daki fiyatlar birçok Avrupa ülkesine oranla hâlâ çok uygun’

Yabancıya konut satışını da değerlendiren Keresteci, konuyla ilgili; “Son 3 yılda, yabancılara yapılan gayrimenkul satışının, birçok dünya şehriyle birlikte İstanbul’u da etkileyen bazı olumsuzluklara rağmen konjonktürel olarak birbirine paralel seyretmesi, yabancı ilgisini somut olarak ortaya koyuyor. Türkiye’de konut edinmek isteyen yabancıların sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye’nin özellikle bölgesindeki lider konumunun, barındırdığı potansiyelin ve en önemlisi dünyaya örnek nitelikteki altyapı yatırımlarının, yabancı ilgisini körüklemeye devam edeceğine inanıyoruz. Bunun dışında, ülkedeki nüfus artış oranı, özellikle İstanbul’daki fiyatların birçok Avrupa ülkesine oranla hâlâ çok uygun olması, talepteki artış eğilimi gibi etkenler, Türkiye’nin gayrimenkuldeki sürdürülebilir fiyat artışı açısından önemli bir potansiyel taşıdığını destekliyor. Büyükyalı projesi, konsepti ve kalitesiyle, İstanbul kıyı şeridinde, uluslararası beklentileri karşılayacak kapasiteye sahip. Bu sebeple projemizi, sadece Türkiye için değil, uluslararası düzeyde tasarladık. Şu anda İstanbul, Ortadoğu ve komşu ülkelerin çok yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Avrupa’dan da ilgi görüyoruz. Yabancı yatırımcı, İstanbul’un ulaşım ve altyapı yatırımlarıyla giderek artan değerini önemsiyor ” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..