Son dakika haberi; Kurban Bayramı tatili 10 gün

Son dakika haberi; Kurban Bayramı tatili 10 gün

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bugün merakla beklenen bayram tatili açıklamasını Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptı. Resmi Bayram tatili açıklamasını yapan Bozdağ önemli detaylara değindi. Peki kaç gün tatil oldu? Hangi tarihler arasında Kurban Bayramı tatili olacak. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

15 Ağustos 2017 - 18:53

Günün son dakika haberi Kurban Bayramı tatili ile alakalı. Günlerdir milyonlarca vatandaşın beklediği tatil haberi az önce Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Bekir Bozdağ'ın açıklamalarıyla duyuruldu. Peki 10 gün sürecek bayram tatili ne zaman başlıyor, hangi tarihler arasında 10 günlük Kurban Bayramı tatili olacak? İşte tatil haberinin detayları...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ağustos 2017 - İstanbul

Geçtiğimiz aydan bu yana tüm Türkiye'nin cevabını beklediği sorunun yanıtı az önce belli oldu. Beklenen Kurban Bayramı tatili için açıklama geldi! Açıklama Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında geldi. Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında gündemdeki önemli maddeleri sıraladı.

Turzimcileri ve tatil bekleyenleri sevindiren haberi Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 10 gün sürecek bayram tatilini duyurdu.

Milyonlarca vatandaşın, turizmcilerin merakla bekledikleri tatil haberini az önce duyuran Başbakan Yardımcısı Bozdağ, önemli bilgiler verdi. Bozdağ, açıklamasında tatil günlerine ilişkin bilgileri paylaştı.

Kurban Bayramı bu sene 1-4 Eylül tarihlerine denk geliyor. 31 Ağustos ise arife günü. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da resmi tatil olması sebebi ile Kurban Bayramı normalde 6 güne çıkıyordu. 

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Emeklilere müjdeli haberi vererek "maaşlar bayram öncesinde ödenecek" dedi.

Diğer taraftan Kara Yolları ve Genel Müdürlüğü'nün denetimde olan tüm oto yollar bayram tatili süresince ücretsiz olarak hizmet verecek.

Hükümet kararını verdi Kurban Bayramı tatili 10 gün olacak. Turizmci ve tatilcilerin yüzünü güldüren bilgilerin detayları ise şöyle; 28-29 Ağustos'u da Kurban Bayramı tatiline dahil eden hükümet böylece 26-27 Ağustos hafta sonu da dahil olmak üzere toplamda 10 gün sürecek Kurban Bayramı tatili için geri sayım başlamış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..