Son dakika haberi: Maltepe'de 6 katlı bina çöktü

İstanbul Kartal ve Maltepe ilçelerine sınır Cevizli'de 6 katlı olduğu belirtilen bir binanın çöktüğü bildirildi. Çöken bina içerisinde yaşayan vatandaşların olup olmadığı bilinmiyor. Enkaz yığını haline gelen çöken binanın bulunduğu alana çok sayıda acil kurtarma ekipleri yönlendirildi.

Son dakika haberi: Maltepe'de 6 katlı bina çöktü
Editör: Hakan A.
06 Şubat 2019 - 16:31 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 - 17:04
Günün son dakika haberi Kartal ve Maltepe ilçelerine sınır Cevizli'de çöken 7 katlı binadan geldi. Cevizli'de 7 katlı binanın çöktüğü gelen son dakika haberleri arasında. Olay yerine itfaiye, 112 Acil Sağlık ekipleri ile AFAD acil kurtarma ekipleri sevk edildi. İlk gelen bilgilere göre şuan 4 kişi için kurtarma çalışmasının sürdüğü, 1 vatandaşın yaşamını kaybettiği ifade ediliyor.... Çöken binanın enkazında zamana karşı yarış başlamış durumda...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Şubat 2019 - İstanbul


Kartal Cevizli'de Orhantepe Mahallesi Sema sokakta saat 14:16 sıralarında 7 katlı bina çöktü; ortalık savaş alanına döndü! Olay yerine çok sayıda ekip sevkedildi. İstanbul Maltepe'de 7 katlı binanın çökmesi sonucu deprem sonrası yaşanan görüntülere benzer görüntüler objektiflere yansıdı. Acil kurtarma ekipleri ve vatandaşlar hızla enkaz altında olanları kurtarmak için büyük çaba harcıyor. Binanın neden çöktüğüne ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

İstanbul Maltepe'de Cevizli Mahallesi'nde 14 daireli 7 katlı eski bir bina büyük bir gürültüyle çöktü. Bir patlama sonrası 7 katlı binanın çöktüğü iddia ediliyor. Binanın bir patlama sonrasında çöktüğüne ilişkin gelen bilgiler henüz doğrulanmış değil. Çöken binanın 14 daireli olduğu, içerisinde yaşayanların bulunup bulunmadığı henüz netlik kazanmazken, olay yerine ulaşan itfaiye ekibi olay yerine geldi ve kurtarma çalışmalarına başladı. Çeveredeki vatandaşlar çöken binanın enkazında çalışmaya başladı ve elden ele enkaz kaldırmaya başlanıldı.


Çöken binanın gerçek görüntüleri ortaya çıkarken, bina hakkında yıkım kararı bulunduğu iddiaları var!

kartal maltepe de çöken 6 katlı bina

Kurtarma çalışmaları hızla devame derken, büyük bir panik havası yaşanıyor. Kurtarma ekipleri ve vatandaşlar koordineli çalışmak, enkaz altında bulunan vatandaşlara bir an önce ulaşmak için büyük çaba harcıyor. 

Binanın kullanıldığı, dairelerde oturanların olduğu gelen son dakika bilgileri arasında... Henüz binada ne kadar insan yaşadığı, ölen veya yaralananlara ilişkin net bir bilgi bulunmuyor.

Son Dakika: Maltepe'de çöken binadan ilk bilgiler gelmeye devam ediyor...

İlk belirlemelere göre, olayda bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişi kurtarılmaya çalışılıyor.

Olay yerinden çöken binanın görüntüleri gelmeye devam ediyor. Mahalle muhtarı Zeki Dağ tarafından verilen bilgiye göre 7 katlı binada toplam 14 dairenin bulunduğu bildirildi. Çöken enkazdan 4 yaralı çıkarıldığı bildirildi. Bina hakkında bir yıkım kararının bulunmadığını söyledi.

kartalda çöken bina

kartal'da çöken 6 katlı bina görüntüleri

kartal'da 6 katlı bina çöktü

YORUMLAR

  • 0 Yorum