Son dakika haberleri: Çanakkale Biga'da sabaha kadar çok sayıda deprem oldu

Çanakkale beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Dün gece 3.9 büyüklüğünde deprem ile başlayan Çanakkale depremi sonrasında sabahın ilk ışıklarına kadar en büyüğü 4 olmak üzere çok sayıda deprem meydana geldi.

Son dakika haberleri: Çanakkale Biga'da sabaha kadar çok sayıda deprem oldu
Editör: Hakan A.
20 Şubat 2019 - 09:53

Günün en son deprem haberi Çanakkale'den geldi. Dün akşam saatlerinde yaşanan 3.9 büyüklüğünde ki deprem sonrasında bölgede sabaha kadar depremler oldu. Onlarca depremin meydana geldiği Çanakkale'de son durum bilgileri ve deprem ile alakalı ilk bilgiler haberimizde.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 20 Şubat 2019 - İstanbul


Deprem kuşağında olan Türkiye'nin en fazla deprem yaşanan illerinden biri olan Çanakkale'de dün gece satalerinde 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Büyük korku ve paniğin yaşandığı deprem sonrasında sallantılar durmadı ve sabahın ilk ışıklarına kadar onlarca farklı büyüklüklerde deprem meydana geldi.

Konuyla ilgili EmlakPencerem.com muhabirinin edindiği bilgiye göre; korkutan Çanakkale depremi gece saat 22:48'de meydana geldi. Çanakkale Biga merkezli 3.9 olarak ölçümlenen deprem yerin 7.41 kilometre derinlerinde meydana geldiği bildirildi.Çanakkale'de art arda korkutan depremler

Bu depremin hemen peşinden saat 00:29 sıralarında 3 Büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Bu depremin peşinden 4 dakika sonra ise 4 büyüklüğünde bir depremle bölge bir kez daha sallandı. Deprem gece yarısı yerin 6.79 kilometre derinlerinde yaşanırken vatandaş büyük korku yaşadı. Bu büyük depremler sonrası ufak çaplı artçı depremler meydana gelmeye devam etti.

Sabaha karşı 3.6 büyüklüğüde başka bir deprem daha yaşandı

Geceyi diken üzerinde geçiren Çanakkale Biga'da bu kez sabaha karşı saat 03: 27 sıralarında 3.6 şiddetinde başka bir deprem daha yaşandı. BU deprem öncesinde ise saat 02:15 sıralarında ise 2.6 büyüklüğünde artçı bir şok daha yaşandı. Artçı şokların devam ettiği Çanakkale'de saatler 04:27'yi gösterirken 3.2 büyüklüğünde bir depremle daha karşılaştı.Bu son deprem sonrasında ise en büyüğü 2.6 büyüklüğünde olmak üzere çok sayıda artçı şok bölgede hissedilmeye devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum