Son dakika: HSK kararnamesi ile 780 hakim ve savcının görev yeri...

Son dakika: HSK kararnamesi ile 780 hakim ve savcının görev yeri değişti

HSK'dan son dakika kararnamesi! Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Toplamda 780 hakim ve savcının görev yeri değiştirdi...

04 Temmuz 2017 - 08:40

780 hakim ve savcının görev yeri kararname ile değiştirildi. Çok sayıda ismin görev yerleri değişti. İşte son dakika HSK kararnamesi ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Temmuz 2017 - İstanbul

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesi çerçevesinde, yargıda kapsamlı bir görev yeri değişikliğine imza attığı kaydedildi. Açıklama Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyesi Kenan İpek'in resmi twitter hesabnda yaptığı açıklama ile yapıldı. Yapılan açıklamada 780 hakim ve savcının yerleri değiştirildiği kaydedildi.

İpek, Twitter hesabından paylaştığı açıklamasında, "HSK 1. Dairesince 780 kişilik(hakim/savcı) yaz kararnamesi çalışması tamamlanmıştır.Adalet teşkilatımız ve Milletimiz için hayırlı olsun" dedi.

Kararname çerçevesinde, toplam 31 ilin cumhuriyet başsavcısının da olduğu, 780 hakim ve savcının görev yeri değiştirilmiş oldu. HSK, aralarında Bursa, Malatya, Şanlıurfa, Kayseri, Muğla ve Manisa'nın da bulunduğu 31 ilin başsavcısının görev yerini değiştirmiş oldu. Kararnameyle, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun da Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevine getirildiği gelen son dakika haberleri arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..