Son Dakika: İstanbul'a kuvvetli fırtına ve kar uyarısı

İstanbul Valiliği, şehir genelinde bugün kuvvetli kar yağışı beklendiği uyarısında bulundu.

Son Dakika: İstanbul'a kuvvetli fırtına ve kar uyarısı
16 Şubat 2021 - 16:26 - Güncelleme: 16 Şubat 2021 - 16:27
Kar İstanbul'u terk etti diye bekleyenler dikkat! BUgün ve yarın için şiddetli kar yağışı uyarısı yapıldı. İstanbul Valiliği bugün ve yarına dikkat çekti.

Emlak Pencerem - Güncel Haberler - 16 Şubat 2021 - İstanbul


Megaşehir İstanbul'da bugün ve yarına dikkat çeken Valilik son dakika uyarısında bulundu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan kar uyarısında, "İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre, havanın bugün ve yarın aralıklı kar yağışlı, yerel olarak kuvvetli kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli yer yer kuvvetli fırtına 60-80 Km/saat şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi.İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre, havanın bugün (16 Şubat) ve yarın (17 Şubat) aralıklı kar yağışlı, yerel olarak kuvvetli kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
16.02.2021 Salı: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, yerel olarak kuvvetli (5-20 cm) kar sağanakları şeklinde etkili olması bekleniyor. Bazı merkezlerde beklenen maksimum sıcaklıklar
Bakırköy      1°


Şişli              1°
Sarıyer          1°
Ümraniye     0°
Kartal          2°
Sancaktepe   1°

MeteoUyarı Kodu: Turuncu
Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.


 
17.02.2021 Çarşamba: Parçalı ve çok bulutlu, Avrupa Yakasında öğle, Anadolu Yakasında akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Anadolu yakasında yerel olmak üzere öğle saatlerine kadar kuvvetli olması beklenmektedir.
Bazı merkezlerde beklenen minimum ve maksimum sıcaklıklar:
Bakırköy     -1° / 4°
Şişli             -1° / 5°
Sarıyer          -1° / 3°
Ümraniye    -2° / 2°
Kartal           0° / 5°
Sancaktepe -2°/4°
 
Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli yer yer kuvvetli fırtına (60-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Bazı Merkezlerde Ölçülen Kar Yükseklikleri:
Ümraniye                           : 34 cm
Çatalca                              : 31 cm
Sabiha Gökçen Havaalanı: 20 cm
İstanbul Havaalanı            :  8 cm
Kartal (Bölge Md.)             :  8 cm
Sarıyer                              :  4 cm

MeteoUyarı Kodu: Sarı

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

*https://www.mgm.gov.tr/meteouyari/turkiye.aspx?Gun=1
*https://www.mgm.gov.tr/Meteouyari/turkiye.aspx?Gun=2
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum