Son Dakika: Kamu kurumlarında flaş koronavirüs tedbiri! Esenek çalışma dönemi resmen başladı...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında günün flaş gelişmesi kamu çalışanları için alındı! Kamu kurumlarında memurlar için esnek çalışma dönemi resmen başlatıldı. İşte ayrıntılar...

Son Dakika: Kamu kurumlarında flaş koronavirüs tedbiri! Esenek çalışma dönemi resmen başladı...
Editör: Hakan A.
22 Mart 2020 - 23:34 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 00:08
Koronavirüs tedbirleri kamu kurumlarında uygulanmaya başlıyor. Kamu çalışanı milyonları ilgilendiren genelge yayımlandı. İlgili karar 23 Mart 2020 Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Günün son dakika gelişmesi kamu çalışanlarını yakından ilgilendiriyor. Kamu hizmetlerinin aksamaması şartıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar için esnek çalışma dönemi resmen başladı! İşte son dakika ayrıntılar...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 22 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'nin 81 ilini kapsayan koronavirüs salgını için son dakika gelişmesi yaşanıyor. Yeni bir genelge ile kamu çalışanlarına evde çalışma izni verildi!

İhtiyacı karşılayacak kadar asgari personelin bulundurulması şartıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemi uygulanabilmesine ve idari izin verilmesine ilişkin Genelge yayımlandı. 


COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kurulşları için asgari personel çalışma sürecine başlandı. Resmen genelge ile duyurulan kamu çalışanlarına ilişkin alınan tedbirlere göre, dönüşümlü çalışanlar fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılacak.

İdari izinliler, uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar amirlerinin izni dışında görev mahallerinden ayrılamazlar ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevine dönmek zorundadır.

Son Dakika: Kamu kurumlarında flaş koronavirüs tedbiri! Esenek çalışma dönemi resmen başladı...

YORUMLAR

  • 0 Yorum