Son Dakika Kanal İstanbul açıklaması!

Bugün yapılan Kanal İstanbul ihalesine ilişkin Bakanlık son dakika açıklamada bulundu.

Son Dakika Kanal İstanbul açıklaması!
Editör: Hakan A.
26 Mart 2020 - 17:11
Günün önemli gelişmelerinden biri olan Kanal İstanbul ile alakalı viyadük inşaatları içi kapsamında yapılan ihale sonrasında sosyal medya üzerinden çıkan iddialar üzerine Bakanlık açıklamada bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye koronavirüs ile mücadelesini her alanda devam ettirirken, diğer taraftan mevcut projelerini sürdürmeye, ekonomiyi canlandırmak için destek paketlerini vatandaşın hizmetine sunuyor. Bu kapsamda bugün gerçekleştirilen Kanal İstanbul ihalesi sonrasında özellikle sosyal medaya hesapları bir anda hareketlendi. 

Kanal İstanbul ihalesine ilişkin yapılan açıklamalar sonrasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı açıklamada bulundu.

Bakanlık açıklamasında, 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul güzergahında bulunan iki adet tarihi köprünün taşınması veya yerinde koruma altına alınmasına karar verilmesi için yapılan proje ihalesini eleştirerek, Koronavirüs ile mücadele ederken bunlar Kanal İstanbul derdinde şeklinde açıklamaları olmuştur.
 
Dünyanın her tarafında olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs ile mücadele devletin tüm kurumları ve milletimizle birlikte devam ediliyor. Kısa sürede bu salgından kurtularak ülkemizin normal gündemine dönmesini umut ediyoruz.
 
Ancak bir taraftan salgın ile mücadele ederken öte yandan hayatın devam ettiği unutulmamalıdır. Üretim ve yatırımın devam etmesi, ülke ekonomisinin çökertilmemesi, salgından kurtulduktan sonra da ihtiyaç olan ürünlerin üretilmesi ve gerekli yatırımların yapılması da son derece önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti, salgın ile mücadele ederken üretim ve yatırımları da yapabilecek güçtedir.
 
Kanal İstanbul projesi ile ilgili çalışmalar da elbette devam etmekte olup, bugün proje ihalesi yapılan iki tarihi köprünün taşınması veya yerinde korunması işi de önceden belirlenmiş bir sürecin bir parçasıdır.
 
Ülkemizin salgınla mücadele ettiği bu dönemde yatırım ve üretimin durdurulmasının istenmesi, yapılan bir proje ihalesi üzerinden siyasi fırsatçılık yapmak, milletimize Koronavirüsten daha çok zarar vermektedir.
 
Ülkemiz salgınla mücadele ederken üretim ve yatırımları da sürdürmek, ülke ekonomisini dimdik ayakta tutarak yarınlarımızı da güvence altına almak hepimizin temel görevi olduğuna inanıyoruz.'
ifadelerine yer verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum