Son dakika: Konutta KDV ve Tapu Harcı indirimleri 31 Aralık'a kadar uzatıldı!

İnşaat ve gayrimenkul sektörüne yönelik müjdeli haber Bakan Albayrak'tan geldi. Konut satışlarında KDV indirimi ve Tapu Harcı indirimi 2018 yıl sonuna kadar devam edecek...

Son dakika: Konutta KDV ve Tapu Harcı indirimleri 31 Aralık'a kadar uzatıldı!
Editor: Hakan A.
31 Ekim 2018 - 16:42

Günün son dakika gelişmesi konutta KDV ve Tapu Harcı indirimlerinde uzatılan süre ile ilgili oldu. Ekonomik alanda önemli hamleler atmaya devam eden Hükümet, KDV indirimi ve Tapu Harcında bugün sona erecek olan süreyi uzattı. İnşaat ve gayrimenkul sektörünün beklediği KDV indirimi ve Tapu Harç oranlarında süren indiri,mler 2018 yıl sona kadar uzatıldı. Bakan Albayrak konut satışlarına ilişkin KDV ve Tapu Harcı indirimlerinin uzatıldığını duyurdu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 31 Ekim 2018 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ev sahibi olmak, yatırım yapmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Konut satışlarında uygulanan KDV indirimleri ve Tapu Harçlarında yapılan indirimler 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Konut satışlarında yüzde 189 olarak uygulanan KDV oranları yüzde 8 olarak indirime gidilmiş, indirimde ise son gün 31 Ekim olarak açıklanmıştı. Bakan Albayrak'ın duyurusu ile KDV indirimlerinde yüzde 8 olan oranlar 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmış oldu. Aynı şekilde Tapu Harcı indirimi olarak 4'ten 3'e indirilmiş ve süre bugün sona erecekti. Tapu Harçlarında yapılan indirimlerde yıl sona kadar uzatılmış oldu.

Diğer taraftan Bakan Albayrak, Beyaz eşya ve Mobilya sektörlerine de önemli müjdeler verdi. Mobilya sektöründe KDV indirimi başlıyor. Yüzde 18'den yüzde 8'e indirilecek. Beyaz eşyada ise ÖTV sıfırlanacak.