Son Dakika: Koronavirüs tedbirleri pazar yerlerine girdi! 81 ile sebze ve meyve genelgesi gönderildi...

Koronavirüs tedbirlerine bir yenisi daha eklendi. Ticaret Bakanlığı tarafından, Yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik bazı tedbirler alınırken, 81 il valiliğine talimat gönderildi.

Son Dakika: Koronavirüs tedbirleri pazar yerlerine girdi! 81 ile sebze ve meyve genelgesi gönderildi...
Editör: Hakan A.
20 Mart 2020 - 13:35
Koronavirüs tedbirleri kapsamında her dakika alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Türkiye genelidne pazar ve toptancı yerleri hakkında yeni bir genelge yayımlandı. Bundan böyle sebze ve meyveler seçilmeden satılacak! 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 20 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye gündemi koronavirüs ile mücadele! Tüm etkin önlemler için çalışmalarını aralıksız sürdüren Hükümet, yeni kararlarla önlemleri arttırıyor. Bu kapsampa pazar yerleri ve toptancılara yeni şartlar ve uygulamalarla koronavirüs tedbirleri arttırılması kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili son dakika tedbir paketi Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından açıklandı. Bakan Pekcan: 'Yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik bazı tedbirler aldık, 81 il valiliğine talimat gönderdik.' dedi.

"Market, manav ve pazar yerlerinde ambalajsız şekilde satılan yaş sebze ve meyveler tüketicilerce seçilmeden satıcılarca gerekli hijyen koşullarına dikkat edilerek satışa sunulacak. Pazar yerlerinde tezgah aralıkları mümkün olduğunca geniş tutulacak, tezgah aralarında geçiş yerlerinde sıkışıklığa neden olacak kasa ve ambalajlar bulundurulmayacak. Belediyelerce pazar yerleri ile toptancı hallerinde dezenfeksiyon çalışmaları ihmal edilmeyecek, gerekli ve yeterli hijyen önlemleri alınacak." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum