Son Dakika: Mansur Yavaş'tan cenaze açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, cenazesi bulunan vatandaşlar hakkında açıklamada bulundu.

Son Dakika: Mansur Yavaş'tan cenaze açıklaması
Editör: Hakan A.
16 Mart 2020 - 16:45
Ülke genelinde korona virüs tedbirleri saniye saniye değişiyor. Her yeni dakika farklı ve önemli tedbir alınmaya devam ederken, Ankara'da cenazesi olan vatandaşlar için Başkan Yavaş açıklamada bulundu.

Türkiye genelinde koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında önemli tedbirler arttırılarak devam ediyor.Bu kapsamda Başkent Ankara'da cenaze işleri için yeni bir uygulama devreye alındı. Cenazesi olan vatandaşlarımızın istekleri dahilinde, cenazeleri vakit namazı beklenmeksizin kıldırılarak defnedilecek. 

Konuyla alakalı son dakika açıklaması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Başkan Yavaş sosyal medya twitter hesabından yaptığı açıklamasında, 'Vatandaşlarımızın sağlığını koruma kapsamında; kalabalık oluşmasını engellemek amacıyla cenazesi olan vatandaşlarımızın istekleri dahilinde, cenazeleri vakit namazı beklenmeksizin kıldırılarak defnedilecektir. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızı toplum sağlığı için gerekli tedbirleri almaya, kalabalık yerlerde bulunmamaya davet ediyorum.' dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum