Son dakika; Meksika’da 8 büyüklüğünde korkutan deprem! Tsunami...

Son dakika; Meksika'da 8 büyüklüğünde korkutan deprem! Tsunami alarmı verildi !!!

Yeni bir deprem haberi bu sefer okyanusun diğer tarafından Amerika Kıtası'ndan geldi. Meksika'nın güneyindeki Theantepec Körfezi açıklarında 8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği ve depremin pek çok ülkeden hissedildiği ve tsunami alarmı verildiğigelen son dakika haberlerinden.

08 Eylül 2017 - 08:50

Günün son dakika deprem haberi Meksika'dan geldi. Son zamanların en şiddetli depremi meydana geldi. Ajanslar dakikalardır haber geçiyor... Meksika'da yaşanan 8 büyüklüğündeki deprem büyük korkuya neden olurken, deprem sonrasında pek çok bölge için tsunami alarmı verildiği kaydedildi.

İşte son dakika Meksika depremi sonrasında yaşananlar ve gelen en son haberlerin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 08 Eylül  2017 - İstanbul

Türkiye saatiyle bu sabah saatlerinde Meksika'da 8 büyüklüğünde yaşanan korkunç deprem ile alakalı bilgiler gelmeye devame diyor. Meksika'daki depremin hemen peşinden açıklanan 8 büyüklüğündeki deprem tsunami etkisi yaratabileceğinden alarm verilmiş durumda. 

Amerika kıtası, Meksika depremi son dakika dünyada birinci sıraya yerleşti. Pasifik Okyanusu açıklarında meydana gelen şiddetli sarsıntı yüzlerce kilometre uzaklıktaki başkenti Mexico City'deki binaları salladı, tsunami uyarısı yapılmasıyla alarm seviyesi en üst seviyeye çıkarıldığı bildirildi. Büyük deprem Meksika'nın yanı sıra Guatemala, Honduras, Beliz ve El Salvador'da da hissedildiği ve insanların büyük korku panikle kaçışmaya başladıkları gelen son dakika haberleri arasında.
 
Yaşanan Meksika depremi yerin yaklaşık 33 kilometre derinlerde meydana geldiği büyük deprem sonrasında ise Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi tarafından tsunami uyarısı verildi. 

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi'nin (USGS) sarsıntı haritasına göre, deprem Meksika'nın yanı sıra Guatemala, Honduras, Beliz, Nikaragua ve El Salvador'da da oldukça şiddetli derecede hissedildiği bildirildi.