Son Dakika: PTT ATM para çekme limiti 5 Bin TL oldu!

Milyonlarca vatandaşın PTT önünde ATM cihazlarından para çekmek için oluşturduğu kuyruk sonrası flaş karar ile para çekme limiti 5 Bin TL'ye yükseltildi.

Son Dakika: PTT ATM para çekme limiti 5 Bin TL oldu!
Editör: Hakan A.
30 Nisan 2020 - 00:22
Koronavirüs önlemleri kapsamında PTT ATM'leri önünde sosyal mesafe ihlalleri sonrasında para çekmek isteyenlerin oluşturduğu kuyruklar sonrası PTT cephesinden sevindiren gelişme yaşanıyor. PTT ATM cihazlarından para çekme limiti yükseltildi.

Türkiye genelinde koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal mesafelerin hiçe sayılarak PTT ATM cihazlarından para çekenlerin görüntüleri büyük tepkilere neden olurken, PTT önemli bir karar alarak para çekme limitlerini yükseltti. Alınan karar sonrasında PTT ATM para çekme limitleri 5 Bin TL olarak yükseltildi. Yaşanan gelişme milyonlarca vatandaşın sağlığını yakından ilgilendiriyor.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nden (PTT), ATM'lerinden günlük ücretsiz para çekme limitinin 3 bin liradan 5 bin liraya çıkardı.

Sosyal medya üzerinden tepkilere neden olan ve haber bültenlerinde eleştirilen PTT ATM kuyruklarını sona erdirecek limit yükseltme açıklaması PTT A.Ş. tarafından yapıldı. PTT tarafından yapılan açıklamada, 'Bu kapsamda PTT ATM'lerimizden günlük ücretsiz para çekme limitini 28 Nisan 2020 tarihi itibarıyla 3 bin liradan 5 bin liraya çıkardık. Para çekme işleminizi, PTTKart'ınız ile tüm kamu ATM'lerinden de ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.' ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum