Son Dakika: 'Şehirler arası kısıtlama kaldırıldı' İşte o tarih...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşmeye başlayan Türkiye genelinde şehirler arası kısıtlamanın kaldırıldığını duyurdu! Şehirler arası seyahat kısıtlaması ne zaman kaldırılıyor?

Son Dakika: 'Şehirler arası kısıtlama kaldırıldı' İşte o tarih...
Editör: Hakan A.
28 Mayıs 2020 - 20:04 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 - 20:06
Koronavirüs salgını sürtecinde yasaklar bir bir kaldırılmaya başlandı! Türkiye genelinde normalleşme sürecine geçiliyor. Şehirler arası seyahat sınırlaması kaldırıldı! Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme sürecine ilişkin önemli müjdeli haberleri sıraladı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 28 Mayıs 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin normalleşme sürecini Bakanlar kurulu toplantısı sonrasında canlı yayında anlattı. 

Türkiye'nin pek çok ilinde uygulanan seyahat kısıtlamasının kaldırılmasına karar verildi. Açıklama Başkan Erdoğan'dan geldi. Başkan Erdoğan, '1 Haziran itibariyle şehirler arası seyahat kısıtlaması kaldırılıyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, '1 Haziran itibariyle Restoran, cafe, çay bahçeleri, havuzlar veya kaplıca türü işletmeler saat 22'ye kadar hizmet vermeye başlayabilecek. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır.' ifadelerini kullandı.

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek'

Sokağa çıkma kısıtlamalarının bazılarını bir müddet daha sürdürmekte fayda görüyoruz diyen Erdoğan, '0-18 yaş grubunun tamamı, çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlamasına tabi olmayacak. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olma uygulaması devam edecek. Hayvan satış yerleri 1 Haziran'dan, hipodromlar 10 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Sürücü kursları, benzeri kurslar 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek. Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığı ile ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır.' diye konuştu.

Erdoğan, 'Kısıtlamalar kalkmış olsa da sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat etmeye devam edeceğiz.' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum