Son Dakika: Siirt'te Kurtalan merkezli 5.0 büyüklüğünde korkutan deprem

Bu sabah Siirt'te büyük bir deprem meydana geldi. 5 Büyüklüğünde ölçümlenen Siirt depremi hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

Son Dakika: Siirt'te Kurtalan merkezli 5.0 büyüklüğünde korkutan deprem
Editör: Hakan A.
03 Aralık 2020 - 09:06 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 09:16
Günün son dakika deprem haberi Siirt ilinden geldi. Az önce sabah erken saatlerde bir deprem kaydedildi. Deprem oldukça şiddetli hissedilirkin, büyüklüğü ve etkisi büyük korku ve paniğe neden oldu. İşte Siirt'te bu sabah yaşanan depremin ayrıntıları ile son depremlere dair ilk bilgiler. Vatandaş hızla sokağa çıkarken, pek çok insan toplanma alanlarına yönlendirildi.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri - 3 Aralık 2020 - İstanbul


Siirt'te bu sabah erken saatlerde Kurtalan merkezli 5.0 büyüklüğünde yaşanan depremin ayrıntıları ve ilk bilgileri gelmeye başladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) sabah saat 08:45 sıralarında merkez üssü Siirt'in Kurtalan ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Deprem yerin 20 kilometre derinlerinde olduğu bildirildi.


SİİRT VALİSİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ilk resmi açıklamayı yaptı. Bektaşoğlu, 'Siirt merkezli bütün mahalle, köy ve ilçelerimzde taramalarımız devame diyor. Herhangi bir hasar ve can kaybı bilgisi yok. Bir köyümüzde bir bina ve bir iki cami minaresinde taş kopması gibi hadiselern bilgisi geldi. Şuan için herhangi bir olumsuz durum yok.' ifadelerini kullandı. 

KANDİLLİ 5.1 DEDİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi VERİLERİNE GÖRE İSE DEPREM 08:45'TE 5.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE OLDUĞU, MERKEZ ÜSSÜnün iseSiirt Kurtalan ilçesi olarak açıklandı.

2020.12.03 08:45:18  - 2.2      -.-  5.2  5.1   KAYABAGLAR-KURTALAN (SIIRT)          

siirt kurtalan son dakika deprem   -

YORUMLAR

  • 0 Yorum