Son Dakika: TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekilişi törenleri Koronavirüs nedeniyle iptal edildi!

Koronavirüs vaka sayısının artmasını önlemek amacıyla 100 Bin sosyal konut kura çekilişlerine ilişkin TOKİ'den son dakika açıklaması geldi. TOKİ, kura çekilişlerini bundan böyle takvime uygun olarak törensiz (katılım olmaksızın) gerçekleştirecek.

Son Dakika: TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekilişi törenleri Koronavirüs nedeniyle iptal edildi!
Editor: Hakan A.
13 Mart 2020 - 11:10

TOKİ, 100 Bin sosyal konut projeleri için hak sahibi kura çekilişi bekleyenleri yakından ilgilendiren Koronavirüs salgını önlemi alındı. TOKİ'nin Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştireceği kura çekilişlerinde yeni dönem resmen başladı. bundan böyle Koronavirüs etkisinin artmaması ve bulaşmasını önlemek amacıyla bir dizi tedbir alınarak törensiz, katılımcısız kura çekilişi yapılacağı duyuruldu. TOKİ 100 Bin konut kuraları internet üzerinden canlı yayınlar üzerinden takip edilebilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Mart 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) ülkemizde korku ve paniğe neden olan, dünya üzerinde çok sayıda ölüme neden olan koronavirüs önlemlerine yönelik yeni bir adım attı. TOKİ, kura çekilişlerini bundan böyle katılımcısız olarak gerçekleştireceğini duyurdu.

Konuyla alakalı resmi açıklama TOKİ resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu.

İdare 100 Bin sosyal konut kura çekimi işlemleri kapsamında, toplu olarak hak sahiplerinin katıldığı ve binlerce kişinin yer aldığı kura çekilişi törenlerini iptal etti. Söz konusu açıklamada, Kura takvimi aynen olduğu üzere devam edilecek. Kura törenleri iptal edildi. Belirtilen takvinlerde TOKİ 100 Bin sosyal konut kura çekilişleri noter huzurunda yapılarak, canlı yayın ile idarenin belirttiği resmi hesaplar üzerinden canlı zlenebilecek. bunun dışında spor salonlarında geniş vatandaş kitlesinin katılımı ile törenler yapılmayacak!

İşte TOKİ tarafından yapılan o açıklama!

toki kura çekilişlerine korona engeli