Son Dakika: Türkiye'de ilk Corona Virüs bakın nerede ortaya çıktı...

Bakan Koca resmen duyurdu... Ve Türkiye için ilk alarm Korona Virüs ülkemizde görüldü! Türkiye gündemi bu sabah Corona Virüs vakasını konuşuyor. Peki ilk Corona Virüs kimde, hangi ilde, nerede ortaya çıktı.

Son Dakika: Türkiye'de ilk Corona Virüs bakın nerede ortaya çıktı...
Editör: Hakan A.
11 Mart 2020 - 09:34 - Güncelleme: 15 Mart 2020 - 01:06

Dünyanın pek çok ülkesinde salgın ve ölümlerin yaşandığı Corona Virüs Türkiye'de ortaya çıktı! İlk vakaa olarak kayıtlara geçildi... Dünya genelinde Corona Virüs salgını hızla yayılmaya devam ederken, Türkiye'nin dört bir yanını, Yunanistan, İran, Irak gibi ülkeleri saray Korona Virüsü sonunda Türkiye'de ortaya çıktı. Peki hangi ilde, nerede ortaya çıktı Corona Virüs hastası ayrıntılar sayfamızda...

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 11 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye gündemi Corona Virüs olayına kilitlenmiş durumda. Sosyal medya üzerinden ülkemizde ilk kez ortaya çıkan Corona Virüs salgınına yakalanan hastayı konuşuyor. Sağlık Bakanlığı tarafından sıkı önlemlerin alındığı duyurulan Korona Virüsü Türkiye'de ilk defa ortaya çıkmış oldu. Bakan Koca, Resmi kayıtlara ilk vaka olarak giren Corona Virüse yakalanan kişinin duyurusunu yaparken, virüse yakalanan kişinin hangi şehirde, nerede olduğu açıklanmadı.

İstanbul iddiası ise CNN Türk ekranlarında ortaya çıktığı biliniyor. Bu konuda kesin, resmi bir açıklama bulunmuyor!


15 MART 2020: SON DAKİKA: Türkiye'de altıncı koronavirüs vakası tespit edildi!Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için koronavirüs kriz masası kuruldu!


SON DAKİKA: 13 MART CUMA SABAHI RESMEN DUYURULDU! TÜRKİYE'NİN İKİNCİ VAKASI AÇIKLANDI!!!


Konuyla alakalı ilk resmi açıklama ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruldu. Avrupa üzerinden gelen hastanın karantina altına alındığı, tedavisinin sürdüğü gelen ilk bilgiler arasında.

Bakan Koca açıklamasında, "Size üzücü ama korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bugün akşam saatlerinde koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı.

Tanı, yüksek ateş ve öksürük şikayetinin sebebinin araştırılması sonucu konulmuştur. Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Bu ülkemizde görülen ilk vakadır. Verilere göre tanı erken konulmuştur. Virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır."
dedi.VİRÜS GİBİ FIRSATÇILAR TÜREDİ! MASAK HAREKETE GEÇTİ! SAKIN ACIMAYIN, ŞİKAYET EDİN!

Diğer taraftan vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla pek çok valilik pek çok belediye sosyal medya hesapları üzerinden  Corona Virüs salgınından korunma yollarına ilişkin ortak paylaşımlarda bulunuyor.

koronavirüs bilinmesi gerekenler

YORUMLAR

  • 0 Yorum