Son Dakika: Türkiye'de son durum koronavirüs vaka sayısı 947, ölümlü vaka sayısı 21

Türkiye'de tüm gözler bir kez daha Bakan Koca'dan gelecek rakamlara çevrildi. Bakan Koca, Türkiye'de koronavirüs salgınında hayatını kaybedenleri ve son vaka sayılarına ilişkin detayları paylaştı.

Son Dakika: Türkiye'de son durum koronavirüs vaka sayısı 947, ölümlü vaka sayısı 21
Editör: Hakan A.
21 Mart 2020 - 23:01 - Güncelleme: 21 Mart 2020 - 23:18
21 Mart tarihli koronavirüs vaka sayılarına ilişkin son rakamlar açıklandı. Tüm Türkiye bu gece bir kez daha sağlık çalışanlarını yürekten evlerinden alkışladı. Diğer taraftan Sağlık Bakanı Koca'nın yaptığı son vaka rakamlarını beklmeye başladı. Peki bugün Türkiye genelinde ne kadar test yapıldı, kaç kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı, en son vaka sayısı ne kadar oldu ve yaşamını yitirenlerin sayısı kaç oldu? Vatandaşın merakla beklediği soruların yanıtını Bakan Koca açıkladı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 21 Mart 2020 - İstanbul


Koronavirüs ile mücadele kapsamında 21 Mart 2020 tarihinde çok sayıda önemli gelişme yaşandı. Bakanlıklar gün boyunca genelge yayımladı. Diğer taraftan bugün yeni test kitleri ile 15 dakika gibi kısa sürede testler yapılmaya başlandı.  Bu durum yeni vaka sayılarının veya testleri temiz çıkanların sayılarının artacağı anlamına da geliyor. İşte tüm bu gelişmeler ışığında gözler bu gece bir kez daha Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın son rakamlara ilişkin açıklamalarına çevrilmiş durumda.

Sağlık Bakanı Fahjrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı son dakika açıklamasında, 'Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.' ifadelerini paylaştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum