Son Dakika: Türkiye Varlık Fonu Genel Müdür Sönmez'den kritik açıklama

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, TCBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Milletvekillerine kritik açıklamalarda bulundu.

Son Dakika: Türkiye Varlık Fonu Genel Müdür Sönmez'den kritik açıklama
Editör: Hakan A.
27 Ocak 2021 - 16:38
Türkiye Varlık Fonu A.Ş. yönetimi olarak; üç aşamalı denetim sürecinin son ayağı kapsamında, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Milletvekillerine bir sunum gerçekleştirdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri Merkezi - 27 Ocak 2021 - İstanbul 


Türkiye'nin dev kamu destekli kuruluşlarını bünyesinde barındıran, Avrupa'nın en büyük fonları arasında yer alan Türkiye Varlık Fonu ile alakalı önemli açıklama geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milletvekillerine bir sunum gerçekleştiren TVF Genel Müdürü Sönmez önemli açıklamalarda bulundu. 

Konuyla alakalı Varlık Fonu Müdürü Zafer Sönmez, kritik açıklamada bulundu. Sönmez açıklamasında, "Varlık Fonu bünyesindeki şirketlerin 2021 değerleri Bağımsız Denetim Kurulu tarafından hesaplanıp açıklanacak. Varlık Fonu bütçe ya da hazineye fonlamak için kurulmadı. Varlık Fonu bugüne kadar kendisine devredilen hiçbir şirketi satmadı. Rehin vermedi, böyle bir amacı yok" ifadelerini kullandı.

TVF 177 Milyar TL yönetilen özkaynak, 8 farklı sektörden 20 şirket, 2 lisans ve taşınmazlardan oluşan varlık portföyüne sahiptir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum