Son Depremler: Muş'ta Korkut ilçesinde korkutan deprem! 4.7

Bugün akşam saatlerinde Muş Korkut ilçesinde meydana gelen son depremler korku ve paniğe neden oldu. Peki Muş'ta yaşanan deprem hakkında ilk veriler geldi mi? İşte son dakika Muş depremine ilişkin ayrıntılar.

Son Depremler: Muş'ta Korkut ilçesinde korkutan deprem! 4.7
Editör: Hakan A.
16 Eylül 2020 - 18:32
Muş'ta deprem mi oldu? Muş Korkut merkezli deprem kaç şiddetinde meydana geldi. Muş'ta meydana gelen son depremlere ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı. İşte Bugün akşam saatlerinde Muş iline bağlı Korkut ilçesinde yaşanan depreme ilişkin Kandilli ve AFAD verileri.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 16 Eylül 2020 - İstanbul


Gün son deprem haberi Muş ilinden geldi. Muş'ta Korkut ilçesi merkezli bir deprem meydana geldi. Depremin saati ve şiddeti hakkında ilk veriler haberimizde.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre deprem saat 17:48 sıralarında meydana geldi. Muş ili Korkut ilçesi merkez üssü olan deprem 4.7 şiddetinde kaydedildi. 

muş korkut deprem son depremler

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan sond epremlere ilişkin veriler ise aşağıdaki gibidir.

2020.09.16 18:22:19  - 7.7      -.-  2.3  -.-   SAZLIKBASI-KORKUT (MUS)                     
18:19:13   - 9.1      -.-  1.8  -.-   DUZOVA-KORKUT (MUS)   
17:48:18   -   5.0      -.-  4.6  4.7   SAZLIKBASI-KORKUT (MUS) 

Muş merkezli Korkut ilçesinde meydana gelen deprem sonrası yapılan ilk belirlemelere göre ölüm ve yaralanma yok. Kısa süreli korku ve panik yaşayan vatandaşlar hızla kendilerini sokaklara attığı gelen son dakika haberleri arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum