Şubat ayında `konut kira artışı` ne kadar olacak?

Ev sahipleri ve kiracılar için kira artışı zamanı... 2018 yılında ikinci ay olan Şubat ayına girildi. Bu haberde kira zammı, kira artışı,konut kira artışı oranlarına ilişkin son dakika detayları uzman yorumlarını okuyabilirsiniz.

Şubat ayında `konut kira artışı` ne kadar olacak?
Editör: Hakan A.
02 Şubat 2018 - 09:08 - Güncelleme: 23 Şubat 2018 - 23:20

Kira artış oranı Şubat 2018. Şubat ayı hızlı başladı... Kira artış oranı Şubat ayında ne kadar yapılacak sorusu şimdiden google üzerinde yapılan aramalarda vatandaşın merak ettiği önemli konulardan biri. Gayrimenkul sektöründe ev sahipleri ve kiracılar için kavga zamanı! Şubat ayında yeni bir rekor zam gelir mi? İşte son dakika konut kira artışı haberimiz.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Şubat 2018 - İstanbul

Kira artışı yeni ayla birlikte bir kez daha gündemde. Yılın 12 ayı boyunca kiraya geçilen, kiraya verilen mülklerin ay ve yıl bazında kira artışı zamanı gelmiş durumda. 3 Şubat tarihinde açıklanması gereken Ocak ayı enflasyon rakamları bu günün haftasonuna denk gelmesinden ötürü Pazartesi günü sabahı yani 5 Şubat 2018 günü sabahında açıklanacak. Böylece kira artış oranı öğrenilmiş olacak.

Konuyla alakalı emlakpencerem.com editörleri tarafından her ayın üçüncü iş günü sbaahında açıklanan enflasyon rakamları kapsamında Yurt İçi Üretici Endeksi (Yİ-ÜFE eski adı ÜFE) ile birlikte yeni ayda bir sonraki yılın aynı ayına kadar olan zaman diliminde kira artışı oranı yapılmaktadır. 2017 Şubat ayında evini kiralayanlar, kiralık bir eve geçmiş olanlar için Şubat ayı kira artışı için yeni ay. 2019 Şubat ayına kadar olan 12 aylık kira artışı ne kadar olacak? Şubat ayı enflasyonu ile birlikte belli olacak.

Geçtiğimiz ay yani Ocak 2018 senenin ilk ayınd aise kira artış oranı adeta bir rekor kırarak en yüksek seviyede gerçekleşmişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum