Sultangazi 75. Yıl Yüzme Havuzu açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce Sultangazi ilçesinde hayata geçirilen 75. Yıl Yüzme Havuzu açılışı gerçekleştirildi.

Sultangazi 75. Yıl Yüzme Havuzu açıldı
Editör: Hakan A.
21 Kasım 2018 - 16:09

Büyükşehir Belediyesi İstanbul genelinde yeni tesis ve sportif alanlar kazandırmaya devam ediyor. İBB bu kapsamda Sultangazi ilçesinde inşaa edilen yeni spor tesisini vatandaşın hizmetine sundu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 21 Kasım 2018 - İstanbul


Sultangazi 75. Yıl Mahallesi’nde 4 bin 653 metrekare alan üzerinde inşa edilen 75. Yıl Yüzme Havuzu bölge halkının kullanımına sunuldu. Tesis, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin diğer spor tesisi ve kompleksleri gibi haftanın 7 günü hizmet veriyor. 

YÜZME, FİTNESS VE STÜDYO SPORLARI

İnşaat çalışmaları ve çevre düzenlemesi tamamlanan, gerekli testlerden de başarıyla geçen tesiste; yarı olimpik yüzme havuzunun yanı sıra kadın ve erkek fitness salonları ile stüdyo spor salonu bulunuyor. Tesis bu alanlarda yüzmenin dışında fitness, pilates, jimnastik, step ve aerobik branşlarında hizmet veriyor. Tesiste ayrıca kafeterya ve 36 araç kapasiteli otopark mevcut. 
Tesisten yararlanmak isteyen vatandaşlar, www.spor.istanbul adresinden ön kayıt yaptırmaları ve 75. Yıl Mahallesi 1323. Sokak’ta bulunan tesise giderek hem kayıt hem de branşlar ve seanslarla ilgili detaylı bilgi alabilirler. 

SULTANGAZİ’YE KAZANDIRILAN 3. YÜZME HAVUZU

75. Yıl Yüzme Havuzu’nda aylık 225 bin kişi/seans hizmet verilmesi hedefleniyor. 75. Yıl Yüzme Havuzu, İBB Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi ve Cebeci Spor Kompleksi’nden sonra Sultangazi’ye kazandırılan üçüncü yüzme havuzu oldu. 75. Yıl Yüzme Havuzu Sultangazi’nin yanı sıra Gaziosmanpaşa’nın spor tesisi ihtiyacını da önemli ölçüde karşılayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum