Reklamı Geç
Sur Yapı, Antalya’da Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm...

Sur Yapı, Antalya'da Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesini inşa edecek

Türkiye'nin en büyük markalı konut üreticilerinden Sur Yapı, Antalya Kepez-Santral bölgesinde hayata geçirilecek Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümünü hayata geçirmek için ilk imzayı attı.

26 Mart 2017 - 09:21

Markalı konutyta önemli şirketlerden biri olan Sur Yapı, Antalya Kepez-Santral bölgesinde haytaa geçirilecek yeni bir kentsel dönüşüm projesi için ilk imzaları attığını duyurdu. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Mart 2017 - İstanbul

 Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Sur Yapı birlikteliği Antalya Kepez'de inşaa edilecek dev proje için birleşti. Toplamda 1.400.000 m² büyüklüğündeki arazi üzerinde bir yaşam merkezi inşa edilmesi planlanırken, ilk imzayı atan Sur Yapı, projenin ilk etabında hak sahiplerinin dairelerini tamamlayacak. 

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak dikkat çeken dev projede toplamda 15 bin konutun yanı sıra kültürel alanlar, okullar, sağlık tesis alanları, ofisler, ticari alanlarının yer alacağı açıklandı.

Tüm süreçlerde geri dönüşüm metoduyla çalışılan proje, Türkiye’deki kentsel dönüşüm projelerine de örnek olacak. Araziden çıkarılan hafriyat ise geri dönüştürülerek proje yapımında kullanılacak. Günde ortalama 1800 ton molozun dönüştürüldüğü projede toplam 260 bin metrekare de yeşil alan bulunacak. Proje arazisinde bulunan ağaçlar korunarak, peyzajda kullanılacak. Öte yandan bölgede yaşayan sokak hayvanları için ise bir yaşam alanı oluşturulacak.

Hayata geçöirilmesi planlanan dev kentsel dönüşüm projesinin sadece Antalya ve bölgesine değil tüm Türkiye’ye hitap ettiğinin altını çizen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas konuya ilişkin açıklamasında, “Sur Yapı olarak kentsel dönüşüm kanunu yürürlüğe girdiğinden itibaren bu alanda çalışmalarımıza başladık ve konuya sosyal sorumluluk anlayışıyla yaklaştık. Ülkemizin önemli sorunlarından biri olan çarpık yapılaşma ve depreme dayanıklı olmayan yapı stokunun yenilenmesi için Kentsel Dönüşüm büyük önem arz ediyor. Birçok bölgede, özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarında bulunduk ve halen devam ediyoruz. Bugün Antalya Kepez-Santral bölgesinde üstlenmiş olduğumuz kentsel dönüşüm projesi için heyecan duyuyoruz. Bu proje ile Antalya’ya katma değer sağlanmış olacak. Kepez-Santral bölgesi projesi sorunsuz yürüyen süreçleriyle de Türkiye için de örnek bir çalışma niteliği taşıyor. Projemizin Antalyalılara ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sur Yapı öncelikli olarak 3.267 hak sahibinin evlerini dönüştürerek 2019’a kadar teslim edecek. Projenin kalan konutları ise 8 yıl içerisinde tamamlanmış olacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nurettin GÜN
    5 ay önce
    Ceyhan belediyesi 22,03,2017,de kentsel dönüşüm için bizi çagırdı televizyondan yapılacak binaların resimlerini gösterdiler 15 katlı ve 5 katlı binaları gördük aynı işmerkezlerine benziyordu 15 katlı olan binaların balkonları çok kıcıktı hoşuma gitmedi 5 katlı olanlarında her tarafı camdı,apartmana benzemiyordu taktir hükümetindir.