Reklamı Geç
Tamer Özyurt’tan referandum açıklaması: "Körfez...

Tamer Özyurt'tan referandum açıklaması: "Körfez ülkelerinden ciddi yatırım gelecek"

Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, referandum sonrasında çıkan karara ilişkin, 'Yabancı yatırımcılardan başta Suudi Arabistan ve Katar olmak üzere Körfez ülkeleri ve Arap dünyasından da ciddi yatırım gelecek.' diye konuştu.

17 Nisan 2017 - 13:14

Tarihi referandum geride kalırken, inşaat dünyasını önde gelen temsilcilerinden referandum ile alakalı değerlendirmeler sürüyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Nisan 2017 - İstanbul

Yaşanan referandum süreci ve çıkan sonuçlar hakkında değerlendirmede bulunan Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Siyasi istikrarla birlikte yabancı yatırımcının Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz” dedi.

Türk halkı olarak bir seçimi daha demokratik bir ortamda geride bırakmanın huzurunu yaşadıklarını vurgulayan Özyurt, "Türk seçmeni, yüzde 51’lik oyla yeni yönetim sistemine evet dedi. Öncelikle seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz." diye konuştu.

Türkiye'de  başkanlık sistemi artık resmen onaylandığına göre, Türkiye'nin önünde siyasal istikrar noktasında bir sorun kalmadığına işaret eden Özyurt, "Siyası istikrarla özellikle gayrimenkul sektörü, büyük ölçüde rahatlayacaktır. Yabancı yatırımcılardan başta Suudi Arabistan ve Katar olmak üzere Körfez ülkeleri ve Arap dünyasından da ciddi yatırım geleceğini düşünüyorum. Kısa ve orta vadede Arapların 120 milyar dolar ve üzeri yatırım yapacağı beklentisi var. Tüm bu yatırımların bir süredir durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörünü canlı günlerine dönmesini sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..