Tarihi Karaköy Tünel hattı 2 gün sürecek...

Tarihi Karaköy Tünel hattı 2 gün sürecek bakıma alındı

Tarihi Karaköy Tünel hattı bugün (30.10.2018) ve yarın bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle hizmet veremeyeceği gelen son dakika haberleri arasında.

Tarihi Karaköy Tünel hattı 2 gün sürecek bakıma alındı
Editor: Hakan A.
30 Ekim 2018 - 14:52
Reklam

İstanbul'un tarihi metrosu bakıma girdi. Tarihi Karaköy Tünel hattı iki gün sürecek bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle kapalı olacak. İETT, hattın hizmet dışı kalması nedeniyle iki gün boyunca otobüslerle vatandaşlara Karaköy-Odakule arasında hizmet vereceğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 30 Ekim 2018 - İstanbul


Karaköy-Beyoğlu arası yolcu taşımacılığı yapan Tarihi Karaköy Tünel hattı bugün (30.10.2018) ve yarın bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle hizmete kapalı olacağı bildirildi. İETT tarafından iki gün boyunca sürecek bakım çalışması nedeniyle Tarihi Tünel hattını kullanan yolculara Karaköy-Odakule arasında otobüslerle hizmet vereceği kaydedildi.

Dünyanın en eski ikinci metrosu olan o zamanki adıyla Galata ile Pera; bugünkü adıyla Karaköy ile Beyoğlu’nu en kısa yoldan birbirine bağlayan ve İstanbullular’a 1875 yılından bu yana kısa bakım dönemleri dışında aralıksız hizmet veren Tarihi Tünel, günde ortalama 198 sefer gerçekleştiriyor. Günde 15 bin yolcu taşıyan Tarihi Tünel’in yıllık yolcu sayısı ise 5,5 milyonu buluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum