Tatilcilere erken yola çıkın çağrısı... Milyonlar trafiğe...

Tatilcilere erken yola çıkın çağrısı... Milyonlar trafiğe çıkacak! tatil bitiyor geri dönüş başlıyor...

Tatilciler için dönüş yolu çilesi başlıyor. Ttail bitiyor geri dönüşler başlıyor. Milyonlarca tatilci için önemli çağrı!!! Kurban Bayramı nedeniyle tatilde bulunanlara erken yola çıkın çağrısı geldi.

02 Eylül 2017 - 14:03

Bayram Tatili bitiyor koca 10 gün sona eriyor... Milyonlarca memur ve özel sektörün tatil heyecanı sona eriyor. Trafikte geri dönüş çilesi başlıyor. Tatilciler için Kurban Bayramı tatili sona ermeden erken yola çıkın çağrısı yapıldı. Türkiye Salı günü iş başı yapacak. 10 günlük tatil için son iki gün!

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 02 Eylül  2017 - İstanbul

İstanbul'a dönüşler başlıyor... Vatandaşın Kurban Bayramı tatili sona eriyor. Milyonlarca tatilci gittikleri yerlerden şehirlerine, evlerine dönme hazırlığı içinde. Vatandaşa erken yola çıkın çağrısı gelmeye başladı. İşte son dakika gelişmesi ve tatil sona ermeden yola çıkma sebepleri...

Kurban Bayramı tatili için memleketlerinde bulunanlar dikkat! tatilcilere, yoğunluk yaşamadan güvenli yolculuk geçirmeleri için dönüşlerini son güne bırakmamaları yönünde uyarılar gelmeye başladı. Büyük dikkatle hazırlıkların yapılması ve geri dönüş yolunun çileye dönüşmemesi için zamanla ve gün seçiminin önemli olduğunun altını çizen uzmanlar, geri dönüşlerde belli noktalarda geçişler yapılırken zaman faktörünün göz önünde bulundurularak yapılmasının önemine vurgu yapıyorlar.

Yurdun dört bir yanında bulunan karayolları ekipleri gece gündüz demeden emniyet güçleriyle yolarda güvenliğin sağlanması amacıyla çalışmalarını devam ettirirken, yaklaşan geri dönüşler için biraz erken yola çıkmanın sıkıntıyı ve baskıyı azaltacağı belirtiliyor. Kurban Bayramı tatili bitimi öncesinde, Anadolu Otoyolu Ankara-İstanbul yönü ile Karadeniz-Gerede bağlantı yolunda yoğunluk yaşanacağı öngörülürken, Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri de güzergahlarda yol kontrolü ve radarlı hız kontrollerine devam ediyor. Vatandaşın can güvenliği için gerekli tedbirlerin alındığı kaydedildi.

Kurban Bayramı dönüşlerinin başlamasıyla beraber Anadolu Otoyolu üzerinde trafiğin artmaya devam ettiği, yoğunluğun önümüzdeki iki gün boyunca artacağı beklentisinin olduğunun altını çizen Bolu Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Aksoy,  "Vatandaşlarımızdan isteğimiz dönüşlerini son güne bırakmamaları. Ayrıca uzun yolculuklarda 2 ya da 3 saatte bir verilecek 10-15 dakikalık molaların konsantrasyonlarını artacağı konusuyla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz." dedi.

Günün son dakika diğer önemli emlak haberleri ve gelişmeleri...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..