Reklamı Geç
Tatlıcı ailesinin 3 milyar dolarlık miras kavgasında karar...

Tatlıcı ailesinin 3 milyar dolarlık miras kavgasında karar verildi

Türkiye ve Dünya'nın sayılı zengin ailelerinden biri olarak dikkat çeken ve ölümü sonrasında başlayan büyük miras kavgasında son sözü yargı söyledi. Salih Tatlıcı’nın 3 milyar dolarlık miras kavgasında yargı süreci tamamlandı.

27 Mart 2017 - 09:27

Ünlü işadamı Salih Tatlıcı ölümü sonrasında yaşanan miras kavgasında uzayan mahkeme süreci tamamlandı. Yargı, Salih Tatlıcı'nın 3 milyar doları aşan serveti ile alakalı son kararını verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 27 Mart 2017 - İstanbul

Dünya'nın en zenginleri listesinde yer alan, Türkiye'nin sayılı zengin ailelerinden bir döneme damga vuran iş adamı Salih Tatlıcı'nın ölümü sonrasında bitmek nbilmeyen büyük miras kavgası mahkeme kararıyla resmen sona erdi. 2013'den bu yana devam eden Tatlıcı'nın miras davalarında son sözü yargı söyledi ve 3 Milyar dolar büyüklüğündeki mirasın nasıl pay edilmesi hakkında kararını verdi. İşte ayrıntılar.

Türkiye'nin önemli iş adamlarından biri olan Salih Tatlıcı'nın ölümü sonrasında ailesi arasında başlayan miras davası kapsamında mahkemeden flaş karar çıktı. Ardında bıraktığı 3 milyar dolar büyüklüğündeki serveti senelerdir mahkeme bünyesinde yönetilen Salih Tatlıcı’nın çocukları arasında devam eden 8 yıllık miras davası sona erdi. 

8 yıl boyunca devam eden yargı sürecinde çıkan karara göre, Sarıyer 1. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından atanan ‘tereke’ ile yönetilen 3 milyar dolarlık miras, Salih Tatlıcı’nın vasiyetnamesinde yazdığı üzere istediği gibi dağıtılmış oldu. Böylece, Nurten Tatlıcı artık dünyanın sayılı zengin kadınları arasına girmiş oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..