TAV Tunus Havalimanı'nda indirim yaptırarak ödemelerini yeniden yapılandırdı

TAV Havalimanları, Tunus Havalimanı ile alakalı olarak işletme kiralarında indirime gidildiğini, gelecek yıllara dair kira ödemelerine ilişkin yeniden yapılandırma yapıldığını duyurdu.

TAV Tunus Havalimanı'nda indirim yaptırarak ödemelerini yeniden yapılandırdı
Editor: Hakan A.
06 Kasım 2019 - 16:05

Türkiye'nin dev şirketlerinden TAV, Tunus Havalimanı ile alakalı gelecek yıllara dair kira oranlarını düşürdü, kira borçlarını yapılandırdı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 6 Kasım 2019 - İstanbul


Dünya genelinde pek çok havalimanı işleten TAV, Tunus Havalimanı borçları ile alakalı yeniden yapılandırma sözleşmesi imzalandığını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda TAV Tunus'un geçmişe ait ve güncel imtiyaz kira oranlarında önemli ölçüde bir indirim sağlandığı ve gelecek yıllara ilişkin imtiyaz kira ödemeleri ile kira borçları yeniden yapılandırıldığı kaydedildi.

KAP'a yapılan açıklamada, "6 Kasım 2019 tarihinde, TAV Tunus ve Tunus Cumhuriyeti arasında, Monastır ve Enfidha Havalimanlarının işletme imtiyaz hakkını düzenleyen sözleşme şartlarının değişikliğine ilişkin bir anlaşma imzalanmıştır.

Bu anlaşma ile, TAV Tunus'un geçmişe ait ve güncel imtiyaz kira oranlarında önemli ölçüde bir indirim sağlanmıştır ve gelecek yıllara ilişkin imtiyaz kira ödemeleri ile kira borçları yeniden yapılandırılmıştır. 

Söz konusu anlaşmanın detaylarına ekteki sunum sayfasında yer verilmektedir. " ifadelerine yer verildi.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum