TCDD - Siemens on yeni yüksek hızlı tren...

TCDD - Siemens on yeni yüksek hızlı tren sözleşmesi imzaladı

Yeni YHT yatırımları kapsamında Siemens ile dev anlaşma... TCDD, yeni YHT tren setleri için Siemens ile 10 setlik anlaşma imzaladığı bildirildi.

TCDD - Siemens on yeni yüksek hızlı tren sözleşmesi imzaladı
Editor: Hakan A.
14 Nisan 2018 - 07:05

TCDD, Türkiye'nin yeni YHT hatlarında kullanılmak üzere dev bir anlaşmaya imza attı. Türkiye'nin Yüksek Hızlı Tren (THY) atağında önemli gelişme. Yapımı devam eden YHT hatlarında çalıştırılmak üzere yeni setlerin alım ihalesi gerçekleştirildi. TCDD tarafından açılan ihalenin kazananı belli oldu.

Türkiye'de pek çok ili kapsayan yeni Yüksek Hızlı Tren hatları için tren setlerinin alımı da hızla devame diyor. Yeni YHT hatlarında kullanılmak üzere tren setlerinin alımı gerçekleştirildi. TCDD tarafından açılan ihalede 10 yeni tren seti için kazanan firma belli oldu. TCDD tarafından YHT tren seti için açtığı yüksek hızlı tren ihalesinde en uygun teklifi veren Siemens ile 10 yeni Velaro yüksek hızlı tren için 340 milyon euroluk sözleşme imzalandığı kaydedildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), dünya devlerinden Siemens ile 10 yeni Velaro yüksek hızlı tren (YHT) tren seti için 340 milyon euro tutarında dev bir sözleşme imzaladı. Siemens ile hayata geçirilecek olan 340 milyon euro tutarındaki yeni sözleşme, 3 yıl süreyle trenlerin bakım, onarım ve temizlik işlerini de kapsıyor. Sözleşme ile Türkiye Velaro filosundaki tren sayısı da 17'ye çıkmış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum