TCMB ve TBB Koronavirüs Salgınının Dünya ve Türkiye Ekonomisine Etkilerini video konferansla görüştü

Merkez Bankası olarak koronavirüs salgın hastalığının küresel ekonomiye ve Türkiye ekonomisine etkilerini yakından takip ediyoruz.

TCMB ve TBB Koronavirüs Salgınının Dünya ve Türkiye Ekonomisine Etkilerini video konferansla görüştü
Editör: Hakan A.
26 Mart 2020 - 19:47
Merkez Bankası, koronavirüs salgınının küresel ekonomiye ve Türkiye ekonomisine etkilerini yakından takip ediyor!

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 26 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merekez Bankası (TCMB) Başkan Murat Uysal ve Başkan Yardımcıları, Türkiye Bankalar Birligi (TBB) ile Koronavirüs Salgınının Dünya ve Türkiye Ekonomisine Etkileri ve Alınan Tedbirler konusunda bir video konferans gerçekleştirdi.

 Mart ayı ile birlikte salgın hastalığın öncelikle dış ticaret, turizm, taşımacılık ve bağlantılı sektörler kanalıyla yurt içinde iktisadi faaliyeti etkilediğinin altını çizen Uysal, 'Salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki olası olumsuz etkilerini sınırlandırmak için faiz indirimi ile birlikte piyasanın likidite ihtiyacının karşılanması ve firmaların nakit akışının düzenlenmesi amacıyla tedbirler aldık.

Veri ve haber akışına bağlı olarak finansal piyasaların ve aktarım mekanizmasının etkin çalışması için Bankamız görev ve yetkileri çerçevesinde tüm politika araçlarını güçlü bir şekilde kullanacaktır.' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum