TEİDAŞ, 5 enerji projesi ile alakalı kamulaştırmalar yapacak

Türkiye genelinde yürütülen 5 farklı enerji projesi için çok sayıda gayrimenkul istimlak yöntemiyle acele kamulaştırılacak. İşte TEİDAŞ'ın kamulaştıracağı taşınmazların listesi...

TEİDAŞ, 5 enerji projesi ile alakalı kamulaştırmalar yapacak
Editör: Hakan A.
02 Aralık 2020 - 09:49
Türkiye'nin pek çok yerinde yürütülen enerji projeleri için acele kamulaştırma yapılmasına yönelik yeni kararlar alınmaya devame diyor. Bu kapsamda Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yürütülen 5 enerji projesi için çok sayıda yerde istimlaklar gerçekleştirilecek. Peki hangi projeler için kamulaştırma yapılacak? İşte TEİDAŞ'ın kamulaştırma yapacağı yerler...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 2 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok il ve ilçesinde yürütlülen önemli enerji projeleri çerçevesinde TEDİAŞ tarafından önemli sayıda gayrimenkulün kamulaştırılmasına devam ediliyor. Pek çok ilde enerji iletim hatlarının yürütülmesi adına yapılacak taşınmaz istimlakına dair son dakika karar bugün resmi gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugün ki sayısında yayımlanan karara göre; Ekli liste ile haritalarda kamulaştırma bilgileri ve güzergahları gösterilen enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla söz konusu güzergahlara isabet eden taşınmazlarda pilon ve trafo yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı kamulaştırma kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir. 


Aşağıda kroki ve numaralarla belirlenen yerler ile alakalı olarak TEDİAŞ'ın kararı ile yapılacak kamulaştırma çalışmalarına dair krokilerde belirtilen yerler üzerinde işlemler yapılacaktır.

Turazlar KÖK Çanakçı KÖK Enerji Nakil Hattı, Paşatımarı-1 KÖK Çevre Hatları İrtibatı Enerji Nakil Hattı, Paşatımarı-2 KÖK Çevre Hatları İrtibatı Enerji Nakil Hattı, Ilgın KÖK Çevre Hatları İrtibatı Enerji Nakil Hattı, Karasu KÖK-Sabunlar Köyü Branşmanı Enerji Nakil Hattı projelerinde yer alan ve aşağıda ekli krokilerde belirtilen alanlarda kamulaştırma ve istimlaklar gerçekleştirilecektir.

TEİDAŞ, 5 enerji projesi için kamulaştırma yapacak
TEİDAŞ, 5 enerji projesi hakkında acele kamulaştırma kararı listesi
TEİDAŞ, 5 enerji projesi hakkında acele kamulaştırma kararı listesi
TEİDAŞ, 5 enerji projesi hakkında acele kamulaştırma kararı listesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum